עכו
עכו צילום: Menachem Lederman/Flash90

ימים לא פשוטים עוברים על מדינת ישראל ועל העיר עכו בפרט. הפרעות הגיעו לשיאם ביום רביעי עם פציעתו הקשה מאוד של הרב אלעד ברזילי שעבר לינץ' על ידי פורעים ערבים.

ברזילי, מורה לתנ"ך בבית הספר אמי״ת קנדי בעכו נפצע באורח אנוש לאחר שבוצע בו לינץ', בפאתי שכונת וולפסון בעכו. ברזילי נסע לאסוף את תלמידיו שהשתתפו בהפגנה ונקלע ללינץ' אכזרי ומצבו עדיין קשה. באותו ערב, ממש באותו אזור נפצעו בהתקפות חמורות נוספות 2 מתושבי העיר היהודים – מור גאנאשוולי ומרדכי כץ.

קחו חלק בגיוס חירום לחיזוק הגרעין, למען הפעילות היהודית בעכו. מרימים את הדגל באומץ כי רק ביחד ננצח >>>

משבוע שעבר, העיר עכו מתמודדת עם מצב חירום. מאות פורעים, רובם המוחלט צעירים, התפרעו במרכז העיר והמשטרה לא הצליחה לרסנם. עסקים יהודים שפעלו עשרות שנים הוצתו באש - בתי מלון, מסעדות, חנויות בבעלות יהודית, רכבים הוצתו, משפחות יהודיות רבות במרכזה של העיר נכנסו מבחירה למצור בשעות היום ומאילוץ בשעות הלילה. תחושת חוסר ביטחון ופגיעה עמוקה שוררת על יהודי עכו שנוכחו לגלות למספר ימים שלכוחות הביטחון פשוט לא הייתה יכולת לתת מענה.

הגרעין התורני אומץ עכו נכנס השנה לשנתו ה-25, עם מהפכה עצומה שהתחוללה בעיר בשנים האחרונות, עם פרויקטים רבים אותם הוא הקים וקידם למען העיר ותושביה בשיתוף הרשות המקומית והקהילה. לאורך הדרך העיקרון המנחה את הגרעין הוא - תמיד להוסיף טוב, להוסיף אור. גם בשעות קשות, והיו כאלו לאורך השנים, פעילי הגרעין מעולם לא נתנו מקום לרע ולאפילה.

"בשבוע האחרון אנחנו מתמודדים עם מצב שלא חלמנו שנגיע אליו. מאז יום שלישי יצאנו לדרך- צוות החירום הקהילתי של גרעין אומץ ביחד עם חברי הקהילה התגייס לפעילות סביב השעון בכדי לסייע ככל יכולתנו לזקוקים לתמיכתנו בימים קשים אלו. אנו נמצאים בעכו במטרה לחזק את העיר, לחזק את הנוכחות היהודית ולשמור על עכו מאובדן הזהות היהודית" משתפת רעות גץ מנהלת גרעין אומץ, "נעשה הכול כדי להמשיך ולקדם טוב, להמשיך ולהוסיף טוב, אור וחסד בעכו היקרה לנו. ביחד ננצח: אני קוראת לכל עם ישראל להתגייס ולעזור לנו לחזק את הפעילות היהודית בעיר עכו."

קחו חלק בגיוס חירום לחיזוק הגרעין, למען הפעילות היהודית בעכו. מרימים את הדגל באומץ כי רק ביחד ננצח >>>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו