אבי מעוז: צעקת השנאה שלהם היא 'איטבח אל-יהוד', לא 'איטבח אל-אזרח'

יו"ר מפלגת נעם אבי מעוז: האויב הערבי לא מבקש לפגוע בשכניו האזרחים הישראלים, אלא ביהודים, כשמטרתו אחת – חיסול המדינה היהודית בארץ ישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בסיון תשפ"א

ח"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הצינות הדתית, התייחס במליאת הכנסת למצב הביטחוני בארץ ותקף את ניסיון כלי התקשורת להציג את האירועים כ"סימטריה" בין אירועי הטרור הרבים של ערבים כנגד יהודים, לבין מספר מצומצם של אירועי אלימות מצד יהודים.

בנוסף הדגיש חה"כ מעוז כי מדובר במלחמה על קיום העם היהודי בארצו, ולא במלחמת אזרחים או הפרות סדר.

"לפני כחודש התפרסמו סרטונים שהעלו לרשת ערבים שתקפו יהודים בירושלים. איש לא חשב שמדובר בתחילתו של עוד פרק במלחמת הדמים הארוכה על הארץ", פתח ח"כ מעוז את דבריו, "פרעות תשפ"א החריפו לידי מלחמה של ממש, מלחמה שמתרחשת בכל רחבי ישראל: בשכונות ירושלים, בלוד, בעכו, ביפו, בחיפה, בוואדי ערה, ובכבישי הדרום, וכמובן בכל רחבי יהודה ושומרון.

''כל זאת, כשבמקביל מתרחשת מתקפת טילים אכזרית על רובה של אוכלוסיית ישראל, בה גברים, נשים וילדים, נמצאים בחרדה מתמדת בשל האפשרות של אזעקות וריצה למרחב המוגן בכל רגע".

בהמשך דבריו תקף ח"כ מעוז את הניסיון לבצע "סימטריה" בערוצי התקשורת סביב הפרעות, ואת הרצון להציג את הפרעות כחריגה קלה מהדו קיום השורר בארץ. "במלחמה זאת מתרחשים מעשי לינץ' ופוגרומים, האויב הערבי רוגם מכוניות ואנשים בסלעים, שורף בתי כנסת ובתי מגורים, מטיל מצור על שכונות ועל בתים, דוקר באמצע הרחוב, משליך בקבוקי תבערה ומבצע ירי חי במטרה לרצוח יהודים. רק אמש התבשרנו על מותו של יגאל יהושע הי"ד, תושב לוד, שנרצח ע"י מחבלים כשביקש לשוב לביתו, ואני שולח מכאן תנחומים למשפחתו.

"בערוצים וברשתות מסתובבת הבוקר טבלת ה'סימטריה', שמסכמת את תוצאות הפרעות עד כה. באופן שלא מפתיע כל מי שעיניו בראשו, הנתונים מלמדים על כך ש-99% מהאירועים מכוונים כנגד יהודים. ובכל זאת, בתקשורת הישראלית וגם בקרב דמויות ציבוריות, יש מי שמתעקש לראות בכל התופעות הללו אך ורק אירועי הפרות סדר שמתרחשות בין אזרחים שונים, כאילו הדו-קיום חי וקיים ומדובר בחריגה קלה של קומץ קטן ושולי מהמגזר הערבי".

ח"כ מעוז הסביר כי הניסיון לבצע "סימטריה" במלחמה מגיע מתפיסת ישראל כמדינת כל אזרחיה, ומניסיון להנדסת התודעה בציבור: "כאשר תופסים את מדינת ישראל כמדינת כל אזרחיה, שמורכבת משבטים שונים, הדבר מוביל באופן ישיר לעיוורון הזה, שמזהיר ממלחמת אזרחים דמיונית, ומחפש סיבות שוליות והזויות לפרעות ולמעשי הפוגרום, בניסיון הונאה עצמית והינדוס תודעת הציבור."

מעוז הציג בדבריו את שורש הסכסוך, ואת הסיבות לפרעות, ואת הניסיון לפגוע במדינה היהודית, וביסודות שעל גביהם שבנו לארצנו. "אך כאשר רואים במדינת ישראל מדינה יהודית, שקמה בתוך תהליך שיבת ציון שבו עם ישראל הולך ושב לארצו שמחדשת את נעוריה אחרי שממון של מאות שנים, כדי לכונן בה את ממלכתו, אפשר לראות בצורה בהירה את הדמיון המובהק ואת הקו ההולך וחורז את מאה שנות המלחמה על הארץ, החל מפרעות תר"פ ותרפ"א, דרך פרעות תרפ"ט והמרד הערבי הגדול, פעולות הפדאיון ופעולות הטרור יחד עם מלחמות ישראל, ועד לפרעות הנוכחיות ולמתקפת הטילים מרצועת עזה, שהפקרנו באיוולתנו. וכמו תמיד, אויבינו, הם אלו אשר דואגים לכך, שלא נשכח מה אנו, מה חיינו ועל מה מלחמותינו".

לסיום קרא לציבור להתפכח: "הם אינם צועקים בשנאתם 'איטבח אל-שכן' או 'איטבח אל-אזרח', ואפילו לא 'איטבח אל-ישראיל'. צעקת השנאה שלהם היא 'איטבח אל-יהוד'. כי האויב הערבי לא מבקש לפגוע בשכניו האזרחים הישראלים, אלא ביהודים, כשמטרתו אחת – חיסול המדינה היהודית בארץ ישראל. הגיע הזמן להתפכח ולפקוח עיניים".