ערן זהבי
ערן זהבי צילום: Roy Alima/Flash90

איחולים לפציעה קשה, פרסום תמונת פוטושופ במועל יד, קללות ואיומים, כל אלה ועוד היו מנת חלקו של כוכב נבחרת ישראל בכדורגל, ערן זהבי לאחר חזית שפתח במלחמת ההסברה בעד מדינת ישראל במבצע 'שומר החומות'.

הכל החל כבר בשבוע שעבר. אחרי שקבוצת הכדורגל האנגלית לסטר עשתה היסטוריה וזכתה לראשונה בתולדותיה בגביע האנגלי היוקרתי, שניים משחקניה, ווסלי פופאנה וחמזה צ'ודהורי חגגו את הזכיה בגביע האנגלי עם דגל אש"ף. זהבי בתגובה ערך את התמונה והדביק במקום דגל אש"ף את דגל מדינת ישראל וכתב בציניות: "תודה חבר'ה, אנחנו מעריכים את התמיכה שלכם בכל רחבי העולם".

אמש (שלישי) זהבי עשה זאת שוב, כשהפעם היו אלו פול פוגבה ואמאד דיאלו שחגגו את התיקו של קבוצתם, מנצ'סטר יונייטד מול פולהאם, במחווה פרו-ערבית דומה והניפו את דגל אש"ף.

כוכב נבחרת ישראל בכדורגל ערך בשנית את התמונה והחליף את הדגל בדגל ישראל והוסיף שוב תודה על התמיכה.

בעולם הערבי כמובן רתחו מזעם על שיפוץ התמונות של זהבי, כאשר חשבון האינסטגרם שלו הוצעף בלמעלה מ-90 אלף תגובות שכללו שלל קללות ואיומים כלפי שחקן הנבחרת הישראלית, ואף קראו לקבוצתו ההולנדית של זהבי, פ.ס.וו איינדהובן להעניש את זהבי על "תמיכה בכיבוש ובפשעי מלחמה".

בנוסף פרסמו פעילים פרו-פלסטינים תמונת פוטושופ של זהבי מצדיע במועל יד ומוחמד אל גז'אר, העיתונאי הקטארי הטיח כי "ככה נראית הנדסת תודעה שקרית. ערן זהבי הוא אמן השקרים".

גם באנגליה הגיבו לזהבי ואמרו כי "אם הדרך היחידה של ישראל להשיג תמיכה בינלאומית היא על ידי הפצה של תמונות מפוברקות עם פוטושופ גרוע ומביך, אולי היא צריכה להבין שהיא בבעיה".

והיו גם מי שניסו לטעון כי השוד האלים שעברה משפחתו של זהבי לפני כשבועיים, היא שמשפיעה על התנהגותו, כאשר באתר Sportbible האנגלי כתבו: "שחקני מנצ'סטר יונייטד הפגינו סולדיריות עם הפלסטינים, שרבים מהם נאלצו לנטוש את בתיהם בעקבות התקיפות המאסיביות של ישראל בעזה. זהבי כנראה לא מזדהה איתם, ואת ההתנהגות המשונה שלו אפשר אולי להסביר בכך שעוברת עליו תקופה קשה, אחרי שביתו נשדד לפני משחק של פ.ס.וו איינדהובן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו