סופה. ארכיון
סופה. ארכיון צילום: רויטרס

צרות בצרורות: אחרי שהקורונה הכתה אותה קשות, הגיעה אתמול סופת הציקלון 'טאוקטה' והכתה את חופיה המערביים של הודו, בשטח של מדינת המחוז גוג'רט, וגרמה למותם של רבים.

הרשויות נערכו לבואה וההיערכות המוקדמת אכן סייעה למנוע נזק חמור עוד יותר, אבל לא הצליחה למנוע לחלוטין את הפגיעה בחיי אדם.

על פי הדיווחים, על גבי היבשה נרשמו רק פגיעות בודדות בחיי אדם כמו ילד שנמחץ תחת קיר שנפל עליו וקשישה שנהרגה מפגיעתו של עמוד חשמל שקרס עליה.

הפגיעה הקשה היתה בעובדי אסדת קידוח שעשו את דרכם ליבשה על גבי מספר דוברות.

אחת הדוברות, שעליה היו כ־270 בני אדם, נסחפה ברוחות העזות ולאחר מכן טבעה. 177 מבין העובדים שהיו על גבי הדוברה שטבעה, חולצו בפעולת הצלה מהירה של משמר החופים וחיל הים ההודי, אבל 96 מהם מוגדרים נעדרים, והתקווה לאתר אותם בין החיים קלושה.

כמו כן שידרו שתי דוברות נוספות אותות מצוקה, אך ככל הידוע איש מבין הנוסעים שלהן לא נפגע, וספינות של חיל הים ההודי עשו אתמול את דרכן אליהן, כדי לגרור אותן ליבשה ולהגיש סיוע לפצועים אם ישנם.

למרות שעל גבי היבשה לא היו כאמור פגיעות רבות בנפש, הפגיעה ברכוש נרחבת מאוד, וחריגה בהיקפה ובעוצמתה.

על פי הדיווחים, מאות אלפי בני אדם המתגוררים בכ־2,400 כפרים קטנים וגדולים נותרו ללא חשמל. כמו כן, אלפי בתים נהרסו עד היסוד, ורבבות בני אדם נאלצו לנטוש את בתיהם ולהרחיק מקו החוף, עד שיצאו משטחי האזור שהוגדר כמסוכן להישאר בו.

האירוע מתרחש בזמן שממשלת הודו קורסת תחת משבר הקורונה שמכה במדינה בעוצמה רבה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו