ד"ר מייק אוונס, אחד מהנוצרים אוהבי ישראל המוכרים בעולם, בעל דף פייסבוק של 77 מיליון עוקבים, הגיע מארה"ב כדי לבקר בדרום ולהראות לעולם מה באמת קורה בישראל בעת המבצע הצבאי ברצועת עזה.

ד"ר מייק אוונס, מייסד מוזיאון ידידי ישראל בירושלים, ביקר באשקלון בבית שנפגע פגיעה ישירה, המשיך לזירות נוספות ולמקלט בו פגש ילדים שלא מוכנים לצאת מהמקלט למרות התנאים המחפירים בהם הם שוהים.

אוונס היה המום מהעובדה שלילדים אין טלוויזיה, משחקים, מקלחת ומיטות והודיע כי הוא הולך להתגייס לטובתם ולהתרים את עשרות מיליוני המאמינים העוקבים אחריו בפייסבוק, נוצרים אוהבי ישראל, כדי לשפץ את המקלט ולהפוך אותו למקום ידידותי יותר לילדים.

בהמשך ביקר אוונס בשדרות, שם ניפגש עם ראש העיר אלון דוידי לראיון מעמיק על המצב בדרום. אלון דוידי העניק לאוונס מזכרת מרקטה שנפלה בקרבת מקום ואשר אמן עשה ממנה פסל של פרח.

מייק אוונס בעוטף עזה
צילום: פרי מנדלבאום

למפגש בשדרות הצטרף הסופר אסיף אלקיים שבימים אלה גם מתנדב מטעם משרד החוץ כמשפיע רשת ומסייע בהסברה הישראלית.

אוונס סיפר לאסיף אלקיים על כך שדף הפייסבוק שלו, "Jerusalem Prayer Team" שכולל 77 מיליון עוקבים, הורד לפני יומיים על ידי פייסבוק ללא התראה. מדובר בדף הגדול ביותר של נוצרים פרו ישראלים ומספר 30 בכל פייסבוק.

אוונס הגיע לישראל כדי לקיים אירוע תקשורתי גדול בישראל שישודר בלייב ל-77 מיליוני העוקבים שלו וסיפר לאלקיים עד כמה הוא מתוסכל מהתנהלות פייסבוק.

הקמפיין נגד הדף החל כבר בשבוע שעבר. גולשים פרו פלשתינאים, שמתנגדים לקיומה של ישראל החלו להציף אותו בתגובות אנטישמיות חמורות – שכוללות גם תמונות וציטוטים של היטלר. הגולשים פרסמו יותר ממיליון תגובות נאצה, דיווחו עליו והובילו להסרתו. "

עם הנחיתה בישראל קיבלתי את ההודעה שהסירו לנו את הדף", הסביר אוונס, "ארגון טרור סייבר שמבוסס בירדן, הציף את הדף שלנו בתגובות כמו 'היהודים הם חזירים', היהודים חייבים למות ועוד. פייסבוק מעולם לא פנתה אלינו, למרות שאנחנו תחת מתקפת סייבר ולמרות שניסינו נואשות ליצור איתם קשר. למעשה, פייסבוק, שהעומד בראשה הוא יהודי, מגינה על האסלאם הרדיקלי ופועלת נגד אוונגליסטים תומכי ישראל. הם הסירו גם את הדף הפרטי שלי, אני לא יכול לפרסם דבר. זה כאילו שהקומוניזם והפשיזם התחברו ביחד, רק כי ישראל מגנה על עצמה" והוסיף. "אמריקה היא דמוקרטיה, בארצות הברית אתה חף מפשע עד שיוכח אחרת. מה עשינו? מה היה הפשע שלנו? שאנחנו אוהבי ישראל?", מסיים אוונס.

אלקיים, שמחובר היטב למשרד החוץ בימים אלה, הרים טלפון לרונית נודלמן, מנהלת מחלקת דיפלומטיה אזרחית במשרד החוץ שהבטיחה לטפל בענין באופן מיידי. עד לכתיבת שורות אלה לא חזר הדף.

בהמשך נסע אוונס לגן הילדים של חב"ד בשדרות, שאתמול פילחה רקטה את הגג אך לא חדרה למבנה שכן הגן נמצא במבנה מוגן.

ד"ר אוונס התרגש מאד מהמראה: "הנס שקרה כאן הוא לא יאמן, לראות את הילדים הקטנים האלה שיכלו להיפגע ואת כל המבנה הזה שנשאר שלם למרות הפגיעה זה פשוט נס", ציין אוונס וביקש מהרבנים משה זאב פיזם והרב אשר פיזם שמנהל את פעילות בית חב"ד בשדרות ובעוטף עזה שאירחו אותו במקום לומר תפילה עבור הילדים ותושבי הדרום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו