מטחים לעבר אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי ועוטף עזה, צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה

אזעקות נשמעות ביישובי הדרום ועוטף עזה. תושבי המועצה האזורית אשכול במרחק של עד 4 ק"מ מהגבול הונחו להיכנס למרחבים מוגנים.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ח' בסיון תשפ"א | עודכן: 15:32

מטחים לעבר אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי ועוטף עזה, צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה-ערוץ 7
כיפת ברזל
צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

היום העשירי למבצע "שומר החומות": התרעות צבע אדום ואזעקות נשמעו בצהריים (רביעי) במועצה האזורית אשכול ובאזור אשדוד, אשקלון וקריית מלאכי. מטחים כבדים נורו מרצועת עזה ורובן יורטו על ידי כיפת ברזל. לא היו נפגעים.

תושבי היישובים במרחק של עד 4 ק״מ מרצועת עזה התבקשו להיכנס לתוך מרחבים מוגנים עד לעדכון נוסף.

מוקדם יותר התפוצצו שבע רקטות בתוך אחד היישובים בעוטף, חלקן סמוך לבתי מגורים - להם נגרם נזק קל. רקטה נוספת התפוצצה בתוך שטח חינוכי שהיה ריק מאנשים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ גבי אשכנזי ערכו בצהריים תדרוך לכ-70 שגרירים ודיפלומטים זרים בקריה בתל אביב. נתניהו אמר להם: "אנחנו עושים מאמצים חסרי תקדים כדי למנוע פגיעה באזרחים. בכל הבניינים שהפלנו אף אדם לא נהרג".

ראש הממשלה הביע תקווה שישראל תחזיר את הרגיעה לאסור והציג לשגרירים סרטונים של צה''ל, בהם רואים תקיפות שנעצרו ברגע האחרון בשל חשש מהימצאות ילדים או בלתי-מעורבים סמוך למטרות.

גם בשעה זו ממשיך צה''ל לתקוף יעדי טרור ברצועת עזה. כלי טיס של צה"ל חיסל פעיל טרור של חמאס בעת ששיגר רקטות אל עבר מדינת ישראל במזרח עזה וכן עמדת שיגור רקטות של הארגון בחאן יונס.

קודם לכן, מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתחם צבאי של המחלקה הטכנולוגית של ארגון הטרור חמאס בבניין במרחב ג׳באליה, ותקפו מתחם שיגור רקטי תת קרקעי של חמאס בעיר עזה.

צה"ל גם תקף עמדת תצפית ובה פיר מנהרה של ארגון הטרור חמאס. העמדה הינה חלק מתשתית המנהרות של הארגון במרכז הרצועה.