למרות האזעקות: משחק הגביע לא ידחה

על אף האזעקות בצפון הארץ ובחיפה, הודיעה ההתאחדות לכדורגל כי משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורגל יתקיים הערב כמתוכנן בחיפה

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בסיון תשפ"א

למרות האזעקות: משחק הגביע לא ידחה-ערוץ 7
רקטה לעבר ישראל
צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

לא נותנים לטרור לנצח. אחרי שכבר נדחה שלוש פעמים משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורגל בין הפועל ת"א ליריבתה העירונית מהליגה השניה, בית"ר ת"א/בת ים, בהתאחדות לכדורגל לא מוכנים לדחות שוב.

למרות הירי שהתרחש מוקדם יותר מכיוון דרום לבנון לעבר שטח ישראל, כאשר ארבע רקטות שוגרו מעבר לגבול הצפוני והפעילו את האזעקות גם בצפון הארץ, בהתאחדות לכדורגל הודיעו כי משחק הכדורגל בין שתי הקבוצות התל אביביות יתקיים הערב (רביעי) כמתוכנן, באצטדיון סמי עופר שבחיפה.

מבין ארבע הרקטות ששוגרו מכיוון לבנון, אחת יורטה בידיי כיפת ברזל, אחת נוספת התפוצצה בשטח פתוח בשפרעם ועוד שתיים התפוצצו בים.

כזכור, זוהי הפעם השניה בתוך פחות משבוע בה משוגרים טילים מכיוון לבנון, במקביל לירי הבלתי פוסק מכיוון עזה, כאשר בפעם הקודמת הטיל ששוגר נפל בשטח לבנון.

בתוך כך, גם משחק חצי גמר הגביע בין מכבי חיפה למכבי ת"א, יתקיים כמתוכנן מחר באצטדיון סמי עופר שבחיפה וללא קהל, כאשר עתירתה של מכבי ת"א נגד קיום המשחק מחר נדחתה על ידי בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל.

במכבי ת"א טענו כי מדובר בהחלטה שהתקבלה שלא כפי המתחייב בתקנון, מבלי להתייעץ איתה ובנוסף לכך שקיום המשחק מחר לא ספורטיבי, כאשר מרבית שחקניה הזרים עזבו את הארץ בשל הירי הבלתי פוסק מכיוון עזה וחשש המשפחות ובכוונתם לשוב רק לאחר שתירגע ההסלמה. בבית הדין לא קיבלו את טענות האלופה מת"א והכריעו כי גם משחק חצי הגמר שלה מול חיפה יתקיים מחר באצטדיון הביתי של חיפה, לפחות במידה שלא יהיה עוד ירי מכיוון לבנון.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il