דרמה מאחורי הגשת המועמדות של מרים פרץ

אנשיה של מרים פרץ לא ידעו שעליהם להביא עשר חתימות מקוריות של חברי כנסת, ויצאו למסע בן מאות קילומטרים ברחבי הארץ.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בסיון תשפ"א | עודכן: 08:17

דרמה מאחורי הגשת המועמדות של מרים פרץ-ערוץ 7
מרים פרץ
צילום: מאיר אליפור

קצת אחרי השעה 18:00 הערב (רביעי) דפקו שני בניה של מרים פרץ על הדלת של מזכירת הכנסת, והגישו לה את רשימת חברי הכנסת שחתמו עבור אימם ואיפשרו את התמודדותה לתפקיד נשיאת המדינה.

בשעות שלפני הגשת החתימות התחוללה דרמה של ממש כאשר מרים גילתה שעליה להגיש עשר חתימות מקוריות של חברי כנסת, ולא חתימות שנמסרו למרים באמצעים דיגיטליים כדוגמת וואטסאפ.

אנשיה של מרים פרץ נסעו מאות קילומטרים אל חברי הכנסת שהבטיחו לה את חתימתם, החתימו אותם על טופס חדש ומאוחד, והעבירו למזכירת הכנסת.

הדרמה לא הסתיימה כאן, כי לאחר שהחתימות נמסרו לכנסת ומרים פרץ חזרה לביתה, התברר שמרים לא חתמה על טופס הבקשה להתמודד לתפקיד נשיאת המדינה. מרים מילאה את הטופס, חתמה עליו והוא הועבר לכנסת על ידי שני בניה - אביחי ואליסף.

בפוסט שהעלתה בדף הפייסבוק שלה כתבה פרץ: "לא כך דמיינתי את הכרזת התמודדותי, לא בעת הזו כשהמראות של הפצועים וההרוגים ניבטים מכל עבר. רצה הגורל, וסד הזמנים שהוכתב בכנסת מחייב אותי להגיש את מועמדותי היום, כשברקע קולות הטילים'.

"אבל דווקא בעת הזו, כשהמדינה שלנו משוסעת ומפולגת, זה הזמן לאחדות. בשנים האחרונות אני מסתובבת ברחבי הארץ, וזכיתי להפגש עם החברה הישראלית על גווניה. במפגשים האלו שמעתי את קולכם הקורא לי להתמודד, על תפקיד שמעולם לא ייחלתי לעצמי. כל חיי הקדשתי לאיחוד לבבות וקרבה, וכך ייראה בית הנשיאה בראשותי – בית של שלום ואיחוד, בית של קירוב לבבות ואחדות בעם", הוסיפה.