דנה ויס, חדשות 12
דנה ויס, חדשות 12 צילום: יחצ קשת 12

לאחר שהוצמדה לה אבטחה, העיתונאית דנה ויס מספרת לגלי צה''ל את האיומים שהיא סופגת בתקופה האחרונה.

"היה איום קונקרטי עליי, אבל אני פחות הסיפור. זה רק סימפטום למה שקורה לנו. אנחנו מדברות אחרי שהדם כבר נשפך - אם הקסדה שהושלכה על צוות כאן 11 הייתה נופלת במקום אחר, הוא היה נשפך", אמרה ויס.

ויס העידה: "כל אחד אצלנו פוגש הסתה ברשת, אלימות וקללות ומכות. האנשים ברחוב כבר לא רואים בעיניים. יש חברת חדשות שמייצגת את החברה הישראלית יותר מאיתנו? תסתכלי על המסך. זה עם ישראל. כולם נמצאים שם".

ויס, הכתבת המדינית של חדשות 12, סיפרה כי לאחר שהוצמדה לה אבטחה, "הבן שלי שאל אותי 'למה את חייבת ללכת לאולפן, אם את יודעת את כל מה שזה מביא עלינו?'. אני חושבת שעיתונאי חייב להיות אופטימי, אחרת הוא לא יכול לקום בבוקר. מותר שלמישהו תהיה דעה אחרת - הוא לא אויב".

רינה מצליח, מגישה ועיתונאית בחדשות 12 שגם לה הוצמד מאבטח בעקבות איומים, אמרה אתמול בשידור: "אויב אתה מחסל, ובגלל זה אנחנו מגיעים למצב שבו העיתונות מזוהה כאויבת המדינה, לא כמי שנמצאת כאן כחלק מהמדינה, כקבוצה שתומכת ורוצה לחזק את המדינה בביקורת שהיא משמיעה לכאן או לכאן", אמרה מצליח.

"אין עיתונות בלי ביקורת, זו הרוח של המקצוע ונמשיך לעשות את זה, למרות האיומים ולמרות הקשיים, כי זו הרוח של המקצוע שלנו", הוסיפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו