טיפים לקראת השכרת נכסים עסקיים

לעיתים בחירת הנכס העסקי הנכון זה מה שיעשה את ההבדל בין הצלחה עסקית מסחררת לבין כישלון עסקי גדול

תגיות: עסקים
תוכן שיווקי , ט' בסיון תשפ"א

טיפים לקראת השכרת נכסים עסקיים-ערוץ 7
עסקים
istock

השכרת נכסים עסקיים זוהי פרוצדורה מבלבלת יותר מאשר השכרת נכסים למגורים.

השכרת נכס עסקי אמורה בסופו של יום להיות הפרוצדורה שתיקח את העסק שלכם צעד אחד קדימה. לעיתים בחירת הנכס העסקי הנכון זה מה שיעשה את ההבדל בין הצלחה עסקית מסחררת לבין כישלון עסקי גדול.

כך שאל תיקחו את הנושא הזה כמובן מאליו, תיקחו אותו במלוא הרצינות בכדי שתוכלו להוציא ממנו את מירב התועלת. אז איך תוכלו לבצע השכרה יעילה של נכסים מהסוג הזה? יש לנו כמה טיפים שיכולים לשנות את כל קבלת ההחלטות.

המיקום של הנכס הוא אלמנט המפתח

בעוד בנכסי מגורים המיקום של הנכס יכול להיות גמיש, כאשר מדובר על השכרת נכסים עסקיים המיקום של הנכס הוא הכי משמעותי שיש. עליכם לדאוג כי הנכס יהיה במקום נגיש שיהיה נוח להגיע אליו, מקום שתוכלו לארח בו לקוחות ואנשי מקצוע אחרים. כי אם לא יהיה מדובר על מקום שהוא נגיש, אתם עלולים לאבד מכך לא מעט לקוחות פוטנציאליים. כך שתבחרו את המיקום שמבחינתכם הוא יהיה המיקום המנצח.

אפשרויות להארכת חוזה השכירות

בשונה מהשכרת דירה שבה אתם תוכלו לבצע מעברים תכופים בין דירות שונות, כאשר משכירים נכס עסקי האינטרס שלכם יהיה להישאר בו. אם מדובר על נכס שמטיב עם העסק שלכם, אתם לא תרצו לשגע את הלקוחות ולעבור למקומות אחרים. לכן בעת השכרת נכסים עסקיים חשוב מאוד שתמיד תהיה אופציה להאריך את החוזה. כך שאם אתם תראו כי מדובר על מיקום טוב, תוכלו להישאר בו גם למשך שנים ארוכות. מוטב כי ההחלטה תהיה בידיים שלכם, ולא בידיים של אף אחר.

סכמו מראש על אופן תשלום השכירות

גם בתשלום של השכירות יכול להיות הבדל בין השכרת נכסים עסקיים לבין השכרת נכסים למגורים. בעוד בנכסי מגורים ניתן לשלם רק בתשלומים חודשיים, בהשכרת נכס עסקי יכול להיות לכם אינטרס לשלם לטווח הרחוק. כך לא תמצאו את עצמכם במצב שבו תצטרכו בכל חודש להכניס את היד אל תוך הכיס. כך שאם תסכמו מראש על האופן שבו תשלמו את השכירות, יהיה לכם יותר קל להתקדם קדימה בביטחון. הרגשת היציבות היא קריטית לצורך ההצלחה העסקית בהמשך הדרך.

בירור תשלומים נוספים על השכירות

השכרת נכסים עסקיים לא מביאה איתה רק את התשלום על השכירות עצמה, יש עוד לא מעט תשלומים שאותם תצטרכו לשלם. לכן לפני שאתם משכירים נכס עסקי, עליכם לקחת בחשבון את כל התשלומים האחרים שאמורים גם הם להיות משולמים. כך תוכלו לדעת באופן חד משמעי כי הנכס שאותו אתם בחרתם, הוא נכס משתלם וכדאי מבחינתכם. אם אל תיקחו בחשבון את כל התשלומים האחרים, לא בטוח כי ההחלטה שתעשו היא ההחלטה הנכונה ביותר לעסק שלכם.