יהודה גליק
יהודה גליק צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק שלא הצליח להשיג את החתימות הדרושות כדי להתמודד לנשיאות המדינה, סיפר הבוקר (רביעי) על הודעת וואטסאפ שקיבל בימים האחרונים מח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית).

״בערב חג נסע מנסור עבאס לבית כנסת בלוד ואמר שזה נגד האיסלאם לפגוע בבית כנסת. כתבתי בטוויטר ׳כל הכבוד מנסור עבאס׳, שמחה רוטמן סימס לי: ׳מי שמביע תמיכה בנאצי - לא מקבל את הקול שלי׳, אז אולי אני שמאלני מדי בשביל רוטמן״, סיפר גליק.

על החלטתו לפרוש מהמירוץ אמר גליק: ״היה מתיש להשיג חתימות, אבל זו לא הסיבה... הסיבה היא שהמירוץ הזה עניין את אזרחי ישראל כמו המירוץ למשרת שרת בבית הספר. יש לנו כעת מצב שהתפקיד הזה באמת מיותר, הוא לא מתפקד. מישהו ראה את נשיא המדינה? הלו? מישהו?״.

ח''כ שמחה רוטמן הכחיש ששיגר הודעה בנוסח זה לגליק, ואמר כי הוא מצפה להתנצלות: ''אין אדם נתפס על צערו. הדברים שיהודה ייחס לי בשידור, מעולם לא נאמרו ולא נכתבו על ידי. כמובן שגם לא השתמשתי במילה 'נאצי' או במילה קרובה לה, בשום הטיה שהיא. אני מקווה ובטוח שכשיהודה יתגבר על הכעס והתסכול, הוא יתנצל ויחזור בו מהדברים השקריים שהטיח בי'', כך רוטמן.

מרים פרץ מודיעה על המועמדות

הלילה (חמישי) תם המועד להגשת מועמדות לתפקיד נשיא/ת מדינת ישראל ה-11. שני המועמדים שהגישו את החתימות הנדרשות מחברי הכנסת הם יו"ר הסוכנות היהודית והשר לשעבר יצחק (בוז'י) הרצוג וכלת פרס ישראל מרים פרץ.

הבחירות החשאיות יתקיימו במליאת הכנסת ב-2 ביוני, בעוד 14 ימים. אם בסבב א' אף מתמודד לא יצליח להשיג 61 חתימות, הולכים לסבב ב' ואז המועמד ייבחר ברוב רגיל.

בסיעות ימינה והציונות הדתית חילקו את חתימותיהם בין פרץ להרצוג. המפלגות החרדיות יתמכו ככל הנראה בהרצוג. בליכוד ובתקווה חדשה הודיעו על "חופש הצבעה".

מרים פרץ הודיעה אתמול על הגשת מועמדותה לנשיאות וכתבה בפייסבוק: "הימים הקשים שעוברים על כולנו הביאו אותי לקבל החלטה עליה חשבתי רבות בחודשים ובשבועות האחרונים, להתמודד על תפקיד נשיאת המדינה.

"לא כך דמיינתי את הכרזת התמודדותי על תפקיד נשיאת מדינת ישראל. רצה הגורל וסד הזמנים שהוכתב בכנסת מחייב אותי להגיש את מועמדותי כשברקע קולות הטילים, וצה"ל יחד עם כוחות הביטחון האחרים פועלים להגנה על אזרחי המדינה. אך דווקא בעת הקשה הזו, כשהמדינה שלנו עומדת למבחן, זה הזמן לאחדות.

"בשנים האחרונות אני מסתובבת ברחבי הארץ, וזכיתי להיפגש עם החברה הישראלית על גווניה. במפגשים האלו שמעתי את קולכם הקורא לי להתמודד, על תפקיד שמעולם לא ייחלתי לעצמי. 'קול קרא לי והלכתי, הלכתי כי קרא הקול' אמרה חנה סנש, ואני איתה'', הוסיפה פרץ.

יצחק הרצוג מודיע על מועמדות לנשיאות המדינה

יו"ר הסוכנות היהודית, השר וחבר הכנסת לשעבר יצחק הרצוג, הודיע גם על התמודדותו לתפקיד ואמר "אין ספק שהמציאות מורכבת, ויתכן שלא נצליח לחבר את כל הקרעים, אבל אנחנו יכולים – וחייבים - להקטין את המתחים, להנמיך את החומות ולקרב את המרחקים בינינו, באהבה, אחווה, שלום ורעות בתוכנו. לכן, בחרדת קודש ובכובד ראש אני מודיע על כוונתי להתמודד לתפקיד".

פרופ' שמעון שטרית שרצה להתמודד לנשיאות, ניסה עד הרגע האחרון לקבל את עשר החתימות מחברי הכנסת שיאפשרו לו להגיש מועמדות. "לצערי הדבר לא הסתייע ומאמציי לא ישאו פרי. הייתי קרוב מאד להשגת המטרה, אך הדבר לא עלה בידי. אני מאחל הצלחה למי שיבחר וכמובן שאני, יחד עם כל שאר אזרחי ישראל, צריכים לתמוך בו, או בה, ולאחל לו, או לה, הצלחה.

''בעיקר בעת הזו צריך נשיא שיאחד את עם ישראל, השסוע והמפולג. אני אישית אמשיך לפעול למען הציבור במגוון פעילויות, כפי שעשיתי עד היום", הוסיף שטרית.

גם חבר הכנסת לשעבר, יהודה גליק, ויתר על האפשרות להתמודד לנשיאות. "חברים יקרים ואהובים כמו תמיד יש במאי לתסריט הגדול שמכוון את העניינים הכי טוב. רציתי להביא אנרגיות חדשות של טוב למוסד הנשיאות ולא עלה בידי. מאחל בהצלחה רבה לכל המועמדים המצויינים, בעזרתו יתברך אשתדל להמשיך לפעול למען הארת פנים, ריבוי הטוב בעולם ולמען חיזוק האוכלוסיות השקופות", כתב גליק בטוויטר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו