הדוס רצוי במטוס, הפכנו לסחורה חמה

העולם נפתח ומדינות רבות רוצות לראות ישראלים נופשים אצלן. דודי רובינשטיין, יועץ תיירות ומנכ"ל קבוצת 'חו"ל מהודר' מספר באולפן ערוץ 7 כל מה צריך לדעת.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בסיון תשפ"א | עודכן: 17:20

עולם התיירות חוזר לחיים ומתאושש באיטיות ממשבר הקורונה שהנחית מכה אנושה על הענף כולו. האם בקרוב הישראלים יחזרו למלא את נתב"ג? מה צריך לדעת כשטסים לחו''ל בעידן הפוסט קורונה?

דודי רובינשטיין, יועץ תיירות אישי ומנכ''ל קבוצת חו''ל מהודר, מספר לערוץ 7 על מדינות רבות בעולם שמחכות לתיירים הישראלים אחרי שנפתחו מחדש.

"ישראל נחשבת מהמדינות הכי ירוקות בעולם ולא רק שאפשר לטוס לחו"ל, אלא שהפכנו לסחורה חמה. עוד ועוד מדינות מבקשות: בואו אלינו ועזרו לנו לשקם את התיירות. רואים את זה בנתב"ג בכמות הטיסות שעולה מיום ליום. זו בשורה טובה לתייר הישראלי. מחכים לנו במדינות רבות", מסביר רובינשטיין.

מה כדאי לדעתם לפני שמתכננים טיסה בחו''ל? ''יש לעשות בדיקת קורונה לפני היציאה בהתאם לדרישת מדינת היעד ולשים לב טוב לטווח הזמנים. כדאי להכיר את הדרישה בכל מדינה - גם אם היא מקבלת תיירים - והתוצאה חייבת להתקבל באנגלית וצמודה לשם שכתוב בדרכון.

''לא כל קופות החולים מספקות את השירות הזה אך יש מעבדה בנתב"ג שעושה את זה במהירות ותמורת תשלום", מספר רובינשטיין.

"בדרך חזור יש גם כן צורך להביא בדיקת קורונה שנעשתה בטווח של 48 או 72 שעות לפני העלייה לטיסה, תלוי במדינה ובודקים את זה בצ'ק אין. כשנוחתים בארץ לוקחים את כל האנשים לעשות בדיקה ואז משחררים אותם", הוא מוסיף.

אחת העצות שלו היא לרכוש ביטוח לטיסה. "אנחנו כבר רואים ועוד נראה מבצעי התאוששות של חברות התעופה ושווה לעקוב אחריהם ותמיד להגן בביטוח טיסה. אם החלטתם לקנות כדאי שתעשו ביטוח לכרטיס ספציפית מפני ביטול קורונה, כי אחר כך תתקשו לקבל החזר".

כמי שמוביל את קבוצת חו"ל מהודר, אומר רובינשטיין שהנוסעים הדתיים והחרדיים אהובים מאוד על חברות התעופה. "הדוס נחשב רצוי מאוד בכל מטוס ולקוח חשוב לחברות שמתעניינות מאוד וגם יוזמות דברים מיוחדים לציבור הזה".

"קבוצת חו''ל מהודר מלמדת שאפשר להתחבר גם דרך תעופה, נופש ותיירות. בסוף בחו"ל כולנו ביחד, נפגשים בבית חב"ד לקידוש ואנחנו מעמיקים את החיבורים האלה".