בשיא המתיחות משפחת לבבי עברה לשכונה הבוערת בלוד

בעקבות לילה גדוש אירועי ירי בשכונת רמת אשכול שבלוד, החליטה משפחת לבבי הצעירה לעבור להתגורר בעיר. כעת הם כבר שם. טליה לבבי מספרת

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' בסיון תשפ"א

מסתבר שדווקא בימים סוערים אלו יש מי שאיננם נרתעים ובוחרים להצטרף לשכונה הסוערת בלוד, שכונת רמת אשכול. משפחת לבבי היא אחת כזו. שוחחנו עם האם, טליה.

את ההחלטה לעבור לשכונה קיבלה המשפחה בעיצומם של הימים השוערים ביותר וטליה מספרת כיצד לאחר שביקר בחמ"ל האירועים בלילה בו היו כארבעים אירועי ירי, אמר לה שלטעמו מה שנכון הוא לעבור ולהתגורר בשכונה.

טליה מפתיעה כשהיא מספרת שקיבלה את ההצעה בשוויון נפש. "ישבנו בבית והשתגענו", היא מספרת. "שמענו מה קורה פה ובכל המדינה. אתה עומד חסר אונים מול מה שקורה וזהו, החלטנו לתת כתף במשהו".

טליה מספרת על הגרעין הגדול הקיים בעיר לצד תושבים וותיקים. "אנשים התאכזבו כאן מהשכנים שלהם ומהמדינה והרגשנו שאנחנו רוצים לבוא ולהראות סולידריות, שאנחנו איתם".

עוד מספרת טליה על אירוע ירי שהתרחש ממש בסמוך אליה במהלך ימי הביקור בשכונה. "שכנים ערבים שיש להם כאן הרבה נשק ירו על מתנדבים שהגיעו", היא אומרת ומתארת את החום בו התקבלה המשפחה הצעירה על ידי התושבים הוותיקים יותר. "אחרים שמחים שבאנו ולכן אנחנו שמחים שבאנו".

פותחים את הכיס ועוזרים לתושבי לוד לנצח