ההפגנה בתל אביב
ההפגנה בתל אביב צילום: עדי גינצבורג

עשרות תושבי תל אביב ופעילי אם תרצו והחזית לשחרור דרום תל אביב מפגינים הערב (חמישי) מול משרדי חברת החשמל ברחוב בגין בתל אביב וקוראים: לא מחזירים את האור לטרור.

המפגינים הגיעו לחזק את עובדי חברת החשמל בעקבות הודעתם כי לא יתקנו את קווי החשמל לעזה שנפגעו מירי הרקטות, עד להשבתם של חללי צה''ל והאזרחים המוחזקים בידי חמאס.

המפגינים הניפו שלטים עם תמונותיהם של חללי צה''ל הדר גולדין ואורון שאול ותמונתו של אברה מגיסטו המוחזקים בידי חמאס וקראו לעובדי חברת החשמל "תהיו חזקים ואל תיכנעו, המשיכו ביוזמה שלכם ואל תתקנו את קווי החשמל לעזה עד להשבת הבנים".

כאמור, עובדי חברת החשמל הודיעו הבוקר כי כאות הזדהות ותמיכה במאבק להשבת הבנים, אין בכוונתם לתקן ולהחזיר את קווי החשמל לעזה שנפגעו בעקבות ירי החמאס.

העובדים ציינו כי יימנעו מתיקון הקווים עד להחזרתם לישראל של הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול וכן הישראלי אברה מנגיסטו המוחזק בעזה.

נציין כי חמישה מתוך עשרת קווי הולכת החשמל מישראל לעזה נפגעו במבצע "שומר החומות".

ח"כ עידית סילמן מימינה תומכת בהחלטת ועד עובדי חברת החשמל ואומרת: ''אני עומדת מאחורי אנשי חברת חשמל שמבינים כי הערך המוסרי והחברתי הגדול ביותר עבור אזרחי ישראל הוא לצאת מן הלחימה בעזה לא רק עם הרתעה מחוזקת אלא גם עם כל ארבעת הבנים בבית. מצער לראות שדווקא כעת, בעיצומה של מערכה מול חמאס בעזה, אזרחים ישראלים מגלים אחריות לאומית ואף מוכנים לשלם על כך מחיר אישי, בעוד מדינת ישראל ממשיכה לגמגם.

"חידוש אספקת החשמל הוא מעשה הומניטרי וכן שחרור הבנים הוא מעשה הומניטרי ממעלה עליונה. סיוע הומניטרי ישראלי יגיע רק אם נקבל את הצרכים ההומניטריים שלנו מהצד השני. אם יעמוד עובד חברת חשמל לשימוע על סירובו לשקם את הקווים הפגועים אני באופן אישי אלווה אותו בכל ועדה", הוסיפה סילמן.