צה"ל פרסם הערב (חמישי) תיעוד נוסף וקולות קשר מחיסול חוליית פעילי הנ"ט בזמן שנסעה ברכב בצפון רצועת עזה, בפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ.

צה״ל גם השמיד היום מהאוויר ומהיבשה את עמדת הנ"ט של חמאס בבית לאהיא, ממנה בוצע הירי לעבר הטיולית הבוקר בעוטף עזה.

החל מהבוקר תקף צה"ל ברחבי רצועת עזה כ-30 עמדות שיגור ירי רקטות, על-קרקעיות ותת-קרקעיות, חלקן חמושות ומכוונות לעבר שטח ישראל. כמו כן, תקף צה"ל מספר פעילי טרור במהלך שיגור רקטות לעבר שטח ישראל.

במהלך הימים האחרונים, צה"ל פגע בכ-430 מטרות של המערכים הרקטיים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי, וחיסל מעל ל-20 פעילי מערך הרקטות. היעדים שהותקפו שימשו את ארגוני הטרור לשיגור רקטות לעבר שטח ישראל.

בין היעדים - משגרי רקטות תת-קרקעיים ועל-קרקעיים, עמדות שיגור רקטות ועמדות לשיגור פצצות מרגמה. תקיפות צה"ל פוגעות ביכולת השיגור של ארגוני הטרור.

בשעות הבוקר נורה טיל נ"ט מרצועת עזה לעבר טיולית של צה"ל שחנתה בעוטף עזה. מאיר ועקנין, נהג הטיולית סיפר בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב, "הורדתי את החיילים, הסתובבתי ואז הייתה פגיעה. כל הרכב הזדעזע, זה היה נס. בערך 30 חיילים ירדו כמה שניות לפני והתפזרו. אני אמשיך להסיע חיילים. תודה לאל אף אחד לא נפגע - הקבינה לא ממוגנת, הכל פלסטיק".

הטיולית הייתה בדרכה להחזיר כעשרה לוחמים ממשימה, נסעה בצירים שאינם חשופים והורידה את החיילים באזור המותר. לאחר שהחיילים ירדו, הטיולית התקדמה עוד מספר מטרים מחוץ לבסיס, לאזור חשוף, ונפגעה מטיל נ״ט כאשר נהג הטיולית בתוכה.

רשת אל-ג'זירה דיווחה הערב (חמישי) כי ישראל הודיעה למצרים על כוותה לסיים את מבצע 'שומר החומות' בעזה ועל נכונותה להגיע להפסקת אש מול חמאס. הקבינט מתכנס בשעה זו ודן לגבי המשך המבצע וההיתכנות לנצירת האש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו