השגריר גלעד ארדן בנאומו באו"ם
השגריר גלעד ארדן בנאומו באו"םצילום: המשלחת הישראלית לאו"ם

עצרת האו"ם התכנסה היום (חמישי) לדיון בנושא לדון במבצע 'שומר החומות'.

השגריר הישראלי גלעד ארדן ארדן פתח את נאומו והציג לחברות האו"ם תמונות והן ציטוטים מתוך אמנת חמאס לפיה "ישראל תמשיך להתקיים עד שהאיסלאם ימחק אותה, כפי שמחק אחרים לפניה" והציג ציטוט נוסף מהאמנה לפיו "יום הדין לא יגיע עד שהמוסלמים ילחמו ביהודים ויהרגו אותם". זאת כיוון שאף מדינה ערבית או מוסלמית לא התייחסה לחמאס כארגון טרור.

"לצערי, מה שאנחנו רואים היום זו לא הגנה על מטרות האו"ם, אלא אדישות לאמנת החמאס, אשר כמו הנאצים קוראת להשמדת העם היהודי. אנחנו רואים ניסיון מעוות מוסרית להשוות בין דמוקרטיה שוחרת שלום שמצייתת לחוק הבינלאומי לארגון טרור רצחני בעל אידיאולוגיה זהה לדאע"ש, שמבצע פשע מלחמה כפול ומשתמש באזרחים כמגינים אנושיים", אמר ארדן.

"אהיה ברור: זו לא מלחמה בין ישראל לתושבי עזה. זו לא מלחמה בין ישראל לפלסטינים. זו מלחמה אך ורק בין ישראל לחמאס. לעולם לא נתנצל על כך שאנו מגינים על אזרחינו, גם אם יש כאן מדינות שהיו שמחות לראות יותר יהודים מתים", הוסיף.

לדבריו, "הדיון היום אמור להיות על מי תומך באמנת האו"ם, ומי פועל להתעלם מאמנת חמאס. מי בצד של השנאה והקיצוניות, ומי בצד של המתונים ומעודד דיאלוג. מי יש לו האומץ המוסרי לתמוך בדמוקרטיה שנלחמת בטרוריסטים, ומי הגיע לשפל מוסרי שהוא בכלל מעז להשוות בין שני הצדדים".

"כל מי שמדבר כאן היום ולא מגנה את טרור חמאס באופן ברור ולא מצליח להבחין בין פשעי מלחמה של ארגון טרור לזכות ההגנה העצמית של ישראל – מחזק את הכוחות הקיצוניים ומעודד קבוצות טרור בעולם להשתמש באזרחים כמגנים אנושיים, ופוגע בסיכויים לשלום", הבהיר ארדן.

הוא תקף את הצביעות של האו"ם והזכיר כי "לקח לעצרת האו"ם חודשים כדי לקיים דיון על המאבק הנדרש בקורונה, מגיפה שגבתה את חייהם של מיליונים ברחבי העולם. אבל ברגע שמדובר על כינוס דיון למטרת לחץ על ישראל ועידוד ארגון טרור, לקח לכם רק 11 ימים. איזו בושה. בשביל זה האו"ם נוסד? אלו העדיפויות שלו?".

"אם עצרת האו"ם הייתה קיימת בזמן השלטון הנאצי, האם היא הייתה מתכנסת לדיון מיוחד כדי לגנות את בעלות הברית על תגובתם הבלתי מידתית ועל המספר הרב של נפגעים גרמנים? האם האו"ם היה קורא לאיפוק מול היטלר, צבא הנאצים ותומכיהם? האם העצרת קיימה דיון חירום לגינוי כוחות הקואליציה על שפעלו באופן לא פרופורציונלי במאבקם נגד דאע"ש? כולכם יודעים את התשובה לשאלה הזו", הדגיש ארדן.

השגריר הודה לארה"ב על תמיכתה בזכותה של ישראל להגנה עצמית.