התפרעויות
התפרעויות צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד החינוך הגיש תלונה במשטרה נגד מנהל בית ספר בעיר רעננה, שתועד מיידה אבנים על ערבים בלוד.

אחרי פרסום התיעוד בערוץ כאן 11, טען המנהל כי פעל מתוך הגנה עצמית והוא התנצל על המעשה.

התלונה במשטרה הוגשה בהנחיית הגורמים המשפטיים, "משרד החינוך מצפה ומנחה את כל עובדי ההוראה לפעול רק לפי חוק. לרשויות האכיפה יש את הכלים לחקור את האירוע, ומשרד החינוך יפעל כפוף להנחייתם", נכתב בהודעת המשרד.

ארגוני ימין פנו לשר החינוך יואב גלנט בדרישה לגבות את המנהל, ''נדהמנו לשמוע שמשרד החינוך בחר להגיש תלונה במשטרת ישראל כנגד המנהל הגיבור, בחודש האחרון מדי יום ישנן התפרעויות אלימות של מחבלים שמנסים ואף פוגעים ורוצחים נפש.

''בכל אותו חודש משטרת ישראל בחרה במקרים רבים להכיל את האירועים הללו ולא למנוע את כלל מעשי הלינץ', פוגרומים, שריפות בתים וניסיונות רצח. במקום זה בחרו אזרחים לגלות מעורבות, הגדילו ראש ובאו להגן על אזרחים מאוימים".

ארגוני הימין - בצלמו, פורום אורי שפירא, פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות, פורום דרור בליכוד, ארגון נחלה ותנועת הריבונות, סיפרו לשר גלנט כי מנהל בית הספר הגיע לעיר לוד והגן על חייה של משפחה שנשארה לבד בבניין והייתה מותקפת על ידי ערבים.

"כשהגיע למקום נתקל באותה קבוצת פורעים שניסתה לפגוע במשפחה. המנהל בחר לעשות את מה שהוא מלמד - להגן על חיי אזרחים, לגלות הקרבה ומסירות ולא לברוח מהמקום כי אם להסתער. על משרד החינוך היה להעניק לו צל"ש על מעורבות אזרחית למופת ולהעלותו על נס כסמל ומופת''.

ארגוני הימין ביקשו מגלנט "למשוך את התלונה מהמשטרה ולגבות את המנהל בכל דרך אפשרית''.

שי גליק, מנכ"ל ''בצלמו'' ומיוזמי המכתב, מסר: ''אנחנו לא נפקיר פצועים בשטח, מי שהגן על יהודים אנחנו נגן עליו''. גלי בת חורין יו"ר פורום אורי שפירא מסרה: ''אסור לתת לרוחות אנטי ציונים לחדור לבתי ספר. רוח הניצחון היהודית היא בדיוק מעשהו של המנהל וחובה לגבות אותו בכל הכוח''.

במכתב להורים ניסה המנהל להסביר את המעשים: "הימים הקשים שעוברים עלינו באזורים רבים בארץ הביאו אותי לנסוע ללוד לסייע למשפחות שגרות במקום.

"נשלחנו לסייע למשפחה יהודית שהותקפה בביתה ובדרך לשם נקלענו לאירוע קשה של זריקת אבנים, בקבוקי תבערה, זיקוקים בכינון ישיר, זריקת חפצים מבתי מגורים בקומות גבוהות ועוד.

"במוצאי שבת פורסם סרטון בו אני מופיע באירוע זה. כמנהל בית הספר וכמחנך במהלך שנים רבות חשוב לי מאוד להשמיע את הסיפור השלם והאמיתי שהתרחש ביום רביעי בלילה. המציאות שנקלעתי הייתה טעות בשיקול הדעת ובדיעבד לא הייתי צריך כמנהיג חינוך וכאיש ציבור לנסוע למקום מורכב כזה".

עוד כתב המנהל: "אני קורא לכולם בימים טעונים כאלו לשמור על החוק ועל כבוד האדם, להימנע מכניסה למצבים מסוכנים ומורכבים ובשום אופן לא לקחת את החוק לידיים. בע"ה בשורות טובות ובריאות לכל הפצועים והנפגעים".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7