ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון גנץ, הרמטכ"ל כוכבי וראש השב"כ ארגמן מסרו הצהרות לתקשורת.

"אזרחי ישראל - מבקש להודות לכם על העמידה האיתנה והחוסן שגיליתם בימי המבצע. מבקש להודות גם לכם - גנץ, כוכבי, ארגמן. עבדנו יחד כשלנגד עיננו דבר אחד - השבת הביטחון והשקט לאזרחי ישראל", אמר.

"לא הכול ידוע עדיין לציבור או לחמאס - מכלול ההישגים שלנו ייחשף במהלך הזמן", אמר נתניהו. "גרמנו נזק מרבי לחמאס במינימום נפגעים לישראל".

"תמיד יש לחצים בינלאומיים, אבל הפעם קיבלנו תמיכה בינלאומית אדירה. מבקש להודות לידידי ג'ו ביידן, בכל שיחותינו הוא חזר על זכות ההגנה העצמית של ישראל".

"הנחתנו מכה קשה על ארגוני הטרור. לא הכול ידוע עדיין לציבור, ולא לחמאס - אבל מכלול השגנו ייחשף במהלך הזמן. בשלב הזה אני יכול להגיד שעשינו דברים נועזים וחדשניים - מבלי להיגרר להרפתקאות מיותרות. אם היה צורך להיכנס קרקעית היינו עושים זאת, אבל חשבתי שהפעם אל מול התכלית שקבענו נוכל להשיג תוצאות טובות יותר בדרכים אחרות ובטוחות יותר. גרמנו נזק מרבי לחמאס במינימום נפגעים בישראל וכמובן שאנו כואבים על כל אובדן של חיי אדם".

"שללנו את נשק המנהרות ההתקפיות. כשחמאס ניסה להסתער עלינו הפעם - הוא נתקל בקיר ברזל, קיר בטון, בלתי עביר. חמאס ידע שמעל הקרקע, אם הוא ינסה להיכנס לשטחנו, הוא יחטוף אש ולכן הוא ניסה לבנות מנהרות טרור מתחת לקרקע כדי לחדור לשטחנו זה מה שעשו המחבלים בצוק איתן, הם רצו לחדור לחדרי האוכל בקיבוצים וחשבו שיוכלו לעשות זאת גם הפעם, אבל עכשיו הם גילו שהם חסומים בזכות קיר הפלדה".

נתניהו חשף כי מדובר ב"קיר חכם, עם חיישנים, עם יכולת איתור והתרעה. בכל פעם שהם ניסו להתקרב - הם הושמדו מתחת לקרקע, כולל ברגעים האחרונים של המבצע הזה. כל המשאבים והשנים של העבודה שחמאס השקיע במנהרות ההתקפיות ירדו לטמיון".

"אם החמאס חושב שנסבול טפטוף רקטות - הוא טועה. אנחנו נגיב בעוצמה אחרת לכל ירי. מה שהיה הוא לא מה שיהיה", הבהיר נתניהו. "אנחנו לא שוכחים, ולא לרגע, את השבויים והנעדרים שלנו. תוצאות המבצע יוצרות תנאים טובים יותר להשלמת המשימה ולהשבתם הביתה".

השקט ברצועת עזה ויישובי העוטף נשמר מאז השעה 02:00 לפנות בוקר, לאחר כניסת הפסקת האש לתוקפה.

פיקוד העורף הסיר את הגבלות ההתגוננות ביישובי עוטף עזה והדרום ואם לא יהיה שינוי, ביום ראשון מערכת החינוך תשוב לפעילות סדירה.

דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, סיכם הבוקר את המבצע בעזה וציין כי צה"ל השמיד יותר מ-100 ק"מ של מערך תת קרקעי הגנתי של חמאס, חיסל 25 בכירים ו-200 פעילים.

זילברמן ציין כי במהלך המבצע להשמדת ה"מטרו" של חמאס נפגעו 570 רקטות, משגרים ובורות שיגור. נפגעו 70 משגרים רב קניים ו-35 נכסים שקשורים למרגמות.