דב הייקינד: מדוע לא ראינו מיליון יהודים ברחובות ניו יורק?

המחוקק הדמוקרטי מניו יורק דב הייקינד תוהה מדוע יהודי אמריקה לא התאחדו לקריאת תמיכה בישראל, על רקע מבצע 'שומר החומות' בעזה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י' בסיון תשפ"א

חבר בית הנבחרים במדינת ניו יורק, דב הייקינד, הוא לא רק תומך נלהב של ישראל אלא גם פעיל למענה ולמען ביטחונה.

בראיון לאולפן ערוץ 7 מסביר הייקינד, המשמש גם כיו"ר אגודת 'אמריקנים נגד אנטישמיות' שיהודים צריכים לתמוך בישראל בכל מצב, גם אם יש ביקורת על פעילותה בעזה.

"יהודים לא צריכים לתמוך בישראל רק כשהשמש זורחת אלא גם בעת סערה. כולנו משפחה אחת ועדיף שנזכור שאם אנחנו רוצים לשרוד בעם עלינו לתמוך במדינה של העם שלנו", הוא אומר.

את חיצי הביקורת שלו הוא מפנה קודם כל ליהדות האמריקנית. "איפה הארגונים היהודיים? מדוע לא היו מיליון יהודים ברחובות ניו יורק להפגין תמיכה בישראל? למה הם מחכים? למה הם לא מדברים? איפה אהבת ישראל? אני נדהם מהמצב הזה".

קשה לו להבין מדוע במפלגה הדמוקרטית יש הבנה משמעותית יותר לעמדת חמאס מאשר לזו של ישראל. "כיצד יגיבו במפלגה אם עיר כלשהי בארה"ב תותקף באלפי רקטות? האם ידברו על חמלה כלפי הטרוריסטים או שיבקשו להכות בהם בכל הכוח? כולנו מרכינים ראש כשילדים נהרגים בעזה, אבל המוות הזה הוא באשמתו הבלעדית של חמאס. ישראל עושה מה שכל מדינה מתורבתת ודמוקרטית בעולם היתה עושה - להגן על אזרחיה".

"עלינו להתעורר. אנחנו רואים מה קורה בתוככי המפלגה הדמוקרטית ואמריקה כולה צריכה להיות מדואגת. גם הקהילה היהודית צריכה להתעורר אל מול דמוקרטים באמריקה שמעצימים את חמאס כמו ברני סנדרס ועומר טאליב", הוא מסכם.