הרב דרור אריה, ר''מ בישיבת שדרות, שיגר מכתב למפקד חיל האוויר האלוף עמירם נורקין שבו הוא מבקר את החלטת חיל האוויר שלא להשמיד בית ברצועת עזה בגלל ילדים ''בלתי מעורבים'' שהיו סמוך אליו.

הרב אריה משבח במכתבו את מסירותם של טייסי חיל האוויר אך מודה כי הוא מזועזע מהפקודה שהעביר מטה החיל לכוחות בשטח שלא לירות על בית ובתוכו כלי נשק ורקטות מכיוון שבסביבת הבית היו ילדים. צה''ל אף הפיץ את התיעוד מהאירוע והתיר לפרסמו.

"זהו מוסר נוצרי, שסופו אכזריות על בני עמינו וגם על הפלשתינים. מי שלא הוריד בית שיש בתוכו פצצות בגלל שהוא חס על ילד אחד עזתי, חטף אחר כך טיל בשדרות שהרג ילד יהודי, ואחר כך התגובה של צהל הייתה קשה הרבה יותר וגרמה להרג של ילדים נוספים גם בעזה", כתב הרב אריה.

"על כגון דא נאמר במקורותינו, ביחס לרחמיו של שאול המלך על עמלק האכזרי, שהמרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים", ציין הר אריה והסביר כי ארגוני הטרור מנצלים את המוסריות ואת הרחמים המוטבעים בקרב חיילי צה"ל כדי להגדיל ולהעצים את יכולת הפגיעה שלהם באזרחי מדינת ישראל.

הרב דרור אריה
הרב דרור אריה צילום: יהודה חנימוב

"העיוות התודעתי הזה חדר לקצונה ולדרג מקבלי ההחלטות. בעת מגורי בישוב כפר דרום, זיהה צה"ל קנה מרגמה שהיה מכוון למרכז היישוב, ופגע בבית של משפחת כהן שילדיה נפצעו בפיגוע אוטובוס שנתיים קודם לכן. המחבלים המשיכו לירות, והרסיסים עפו על הכביש המוביל את ילדינו לבית הספר. כשנשאל המג"ד מדוע לא הושמדה המטרה והמחבלים המשגרים, הוא ענה שהמחבלים הציבו ילדים סביב קנה המרגמה, ושאין זה מוסרי להרוג ילדים. ה'מוסר' הזה רק מעצים את מעגל הדמים".

בסבב הזה, מוסיף הרב אריה, ילדים, נשים וקשישים שילמו בחייהם, בפציעות קשות ונזק נפשי. "שמא תאמר, כיצד אפשר לשפוך דם ילדים? התשובה היא שמי שאחראי על הרג ילדים וחפים מפשע הם ארגוני הטרור שמוציאים אותם בכוונה תחילה לקו האש, הם האכזרים הם הרוצחים השפלים ומי שמשתמש בבני אדם כמגן אנושי- דמם בראשו".

"לצערי יש לא מקרה ולא שניים מהעבר הרחוק והקרוב של עמנו, בו חיילים ואזרחים שילמו בחייהם בשל עיוות מידת הרחמים כלפי האויב. אתה לבטח מכיר את 'מרדף המערה' בסוף שנות ה-60 בו השתמשו מחבלים בבדואית מניקה כמגן אנושי והרגו שלושה חיילינו.

"אינני יודע כמה משגרים ומחבלים לא סוכלו במבצע זה ומהם ירו ויורים על מדינה שלימה ומסכנים מיליוני אזרחים, מטף ועד זקן, אנשים ונשים. אני מבקש לסיים את מכתבי בתפילה לשלומם של טייסנו והצלחתם המלאה במשימת הקודש להגן על מדינת ישראל", כתב הרב דרור אריה למפקד חיל האוויר.