כל מלון- יצירת אומנות
כל מלון- יצירת אומנותצילום: iStock

מי שיראה את העבודה של החקלאים במלזיה עלול לחשוב שהם מטפלים בתינוקות קטנים ולא במלונים עסיסיים. מוזיקה קלאסית, כובעים להגנה מהשמש ואפילו עיסויים הם רק חלק מהפינוקים שמקבלים המלונים היפניים היקרים בעולם.

אנחנו אולי רגילים לקנות פירות במשקל, אבל בשביל לקנות את פירות הקיץ היוקרתיים באמת צריך להשקיע קצת יותר. שלישיית חקלאים ממלזיה השקיעו למעלה מעשור שנים עד שמצאו לטענתם את שיטת הגידול היעילה ביותר בשביל להצמיח מלונים יפניים עסיסיים גם במלזיה הרחוקה.

גידול המלונים במזג האוויר הטרופי של מלזיה דורש בדיקה קבועה של טמפרטורת המלונים ולמרות שהמלונים גדלים בתוך חממות מוצלות כל מלון מקבל גם כובע קטן שמגן עליו מקרני השמש. מדי יום, החקלאים מעסים את המלונים עם כפפות בד עדינות שלדבריהם משפרים את טעם הפרי. בנוסף, בשביל לעזור למלונים לצמוח, העובדים משמיעים בחממות מוזיקה קלאסית במהלך היום שלטענתם משפרת את גדילת הפירות.

לדברי החקלאים, מלונים יפניים עשויים לעלות עד מחיר של כ40 דולרים ליחידה, והיחס לכל מלון הוא בהתאם. כל מלון מוגדרת כ"יצירת אמונות" בפני עצמה, ומקבל יחס אישי וטיפול מסור. לאחר שהמלון גדל, הוא מוכנס אחר כבוד לקופסת עץ קטנה ונשלח למכירה ברחבי האזור.

לא ממש ברור האם העיסויים והמוזיקה הקלאסית באמת עוזרים למלונים לצמוח, אבל בפועל השנה היא הפעם הראשונה שהמלון היפני הצליח לגדול במלזיה כאשר בינתיים נמכרו כבר למעלה מ200 מלונים. לדברי החקלאים, אין הבדל בטעם בין המלון היפני למלון שהם מגדלים במלזיה, למרות שהם מוכרים אותו במחיר נמוך בהרבה.

אז אם גם אתם מחפשים לקיץ פרי יוקרתי שקיבל טיפול מסור, מוזמנים לחפש את המלון היפני. נשאר רק לבדוק האם מלון שמקבל עיסויים ושומע מוזיקה קלאסית באמת טעים יותר מאשר מלון רגיל שקונים במשקל.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!