משה גפני
משה גפניצילום: Yonatan Sindel/Flash90

על רקע הקולות מימין הדורשים מראש הממשלה נתניהו לפתוח את הר הבית לכניסה ליהודים, הודיע הערב יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני לראש הממשלה כי מפלגת יהדות התורה מתנגדת ליהודים לעלות להר הבית.

"מפני חטאינו נחרב בית המקדש וקיים חיוב כרת בעליה להר הבית. אנחנו מתפללים כל העת 'ותחזינה עיננו בשובך לציון ברחמים', אי העליה להר היא ההוכחה העמוקה ביותר להשתייכותנו למקום קדוש זה אליו אנו מכוונים בתפילותינו מכל העולם", אמר גפני.

את אמירתו זו חתם במילים: "אני מבקש ממך להשאיר את הר הבית סגור ליהודים!".

ח"כ ניר אורבך מימינה הגיב "הר הבית בידנו? המהלך היהודי-ציוני יושלם רק כשיהודים יוכלו לעלות ולהתפלל בהר הבית בחופשיות. כל אמירה אחרת היא ביטוי למדיניות גלותית מכילה ופחדנית. והיא הוכחה שהפסדנו במבצע".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה "‏עושה רושם שגפני יודע על הסכם שכולו כניעה והתקפלות של רוה"מ בירושלים. לא נותר עוד הרבה זמן לדעת את התשובה. מחר בשבע בבוקר ההר צריך להיפתח ליהודים - סגירה של ההר פירושה שישראל נכנעה לחמאס".

ח״כ אופיר סופר (הציונות הדתית) הגיב "מצער לראות שיהודים ממשיכים להאשים את עצמם בפרעות הערבים. הר הבית הוא מקום המקודש ליהודים. גם אם יש מחלוקת הלכתית סביב עליה ותפילה בהר, אסור בשום פנים ואופן למנוע עליית יהודים להר".

כזכור, לאחר כניסתה של הפסקת האש לתוקף דרשו גורמים בימין להוביל לפתיחתו המחודשת של ההר ליהודים. בחשבון הטוויטר שלו כתב יו"ר הציונות הדתית ח"כ סמוטריץ' כי במידה וההר ישאר סגור ליהודים - הוא יסרב להקמת ממשלה.

"אני לא חבר קואליציה ולא חבר קבינט עכשיו ואין לי מושג על מה מדובר. אני נותן לך כרגע קרדיט לניהול המבצע", כתב יו"ר הציונות הדתית והוסיף, "אבל אם חס וחלילה הסכם/הבנות מול חמאס יכללו, במפורש או במשתמע, פסיק שקשור לירושלים (כניעה שלך בהר הבית או בשמעון הצדיק) אתה יכול לשכוח מלהקים ממשלה".