אביגדור קהלני: ראיתי את התמונות של השפלת השוטרים ודמעתי

"לא יכול להיות שבמדינת ישראל יעשו לשוטר אצבע משולשת, צריך להסתכל עשור קדימה, לשנות חשיבה, אחרת כל ממזר יהיה מלך".

ערוץ 7 , י"ב בסיון תשפ"א

אביגדור קהלני: ראיתי את התמונות של השפלת השוטרים ודמעתי-ערוץ 7
אביגדור קהלני בראיון
צילום: אלירן אהרון

תא''ל במיל' אביגדור קהלני, בעל עיטור הגבורה ממלחמת יום הכיפורים, התקשה לראות את התפרעויות הערבים בערים המעורבות ואת תקיפת השוטרים בהר הבית.

בראיון לרדיו גלי ישראל הוא סיפר: "אודה ולא אבוש, ראיתי את התמונות של השפלת השוטרים ודמעתי. לא יכול להיות שבמדינת ישראל יעשו לשוטר אצבע משולשת, צריך להסתכל עשור קדימה, לשנות חשיבה, אחרת כל ממזר יהיה מלך.

"המצב הזה ילך ויחמיר אלא אם יתנו למשטרה כלים", הזהיר קהלני. ''לא יכול להיות שבאותו בניין גרים דיירים שרואים איך השכן שורף להם את הרכב. צריך נוכחות גבוהה יותר של שוטרים, אבל אני לא אופטימי, אני אומר דברים קשים אבל חשובה לי המדינה''.

פרשן חדשות 13 צבי יחזקאלי התייחס גם הוא לתיעוד שבו נראה שוטר חוטף בעיטה בהר הבית. ''כשאתה רואה שוטר חוטף בעיטה בהר הבית או תנועות מגונות לשוטרים - אתה מבין שלא השגת את המטרה האמיתית של המבצע, אנחנו נראים מדינה חלשה והם הריחו את החולשה הזו, אותם הפורעים מערביי ישראל שביצעו את הפרעות'', אמר יחזקאלי.

סגן השר יואב קיש מהליכוד אמר לגלי צה''ל כי המשטרה הגיבה באיחור בימים הראשונים של התפרעויות הערבים: "לא ניהלתי את האירוע, אבל עם כל הכבוד, הפריע לי שבימים הראשונים של המהומות התגובה הייתה מאוחרת. חייבים לפעול בצורה הכי חזקה ונחושה נגד פורעי החוק".