ח"כ אורית סטרוק
ח"כ אורית סטרוק צילום: חזקי ברוך

לקראת כינוס הועדה המסדרת הצפוי מחר (שני) במגמה לקדם את חקיקת חוקי גוש השינוי, פנתה יו"ר סיעת הציונות הדתית חה"כ אורית סטרוק בשלושה מכתבים לח"כ קארין אלהרר יו"ר הועדה.

במכתב הראשון מבקשת סטרוק להעלות לדיון ולהצבעה על פטור מחובת הנחה את הצעת החוק לשלילת תושבות ואזרחות ממחבלים, בנימוק שאירועי הימים האחרונים מייצרים צורך דחוף להשיב את ההרתעה מול אזרחי ותושבי מדינת ישראל מפני הצטרפות למעגל הטרור, באמצעות שינוי חוקי לפיו מי מהם שיבצע מעשי טרור עלול לאבד את זכויותיו כאזרח או כתושב.

סטרוק מציינת כי ח"כים רבים מסיעות שונות, כולל יש עתיד והעבודה, חתמו על הצעת החוק ולפיכך יש לה סיכוי לעבור בכנסת ברוב גדול.

במכתב השני מבקשת ח"כ סטרוק להעלות להצבעה את העברת הצעת החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה לוועדת הכספים לצורך הכנתה לקריאה ראשונה.

במכתב השלישי היא מבקשת להצביע על העברת הצעת החוק לביטול ההתנתקות בצפון השומרון לוועדת החוץ והבטחון, גם לצורך הכנתה לקריאה ראשונה.

סטרוק מוסיפה כי שתי הצעות החוק האלו עברו לאחרונה בקריאה טרומית במליאת הכנסת, וממתינות בוועדה המסדרת להצבעה על המשך הליך החקיקה.

חה"כ אורית סטרוק החתימה על כל אחד משלושת המכתבים 11 ח"כים מחברי הוועדה המסדרת, שהם שליש מחברי הוועדה, כדי לייצר (עפ"י התקנון) חובה ליו"ר הוועדה לדון ולהצביע עליהם, במקביל להצבעות שגוש השינוי מתכנן. חלק מ 11 החותמים הם גם חברים בגוש השינוי.

בעקבות שיגור המכתבים ציינה ח"כ סטרוק, "אני מצפה מיו"ר הועדה ח"כ קארין אלהרר להיענות בחיוב לבקשות אלה, עליהן חתומים גם חבריה לגוש ולממשלה העתידית שח"כ יאיר לפיד עמל להקים. כמובן אני מצפה מחברי הכנסת יוזמי החוקים החשובים האלה, שמבינים את חשיבותם העצומה ומחויבים להם, להבהיר ליו"ר הועדה המסדרת, שהצבעתם בעד חוקי גוש השינוי מותנית בכך שהיא תעלה להצבעה קודם כל ולפני הכל את 3 החוקים החשובים החשובים האלה. אין לי ספק שאם היא תעלה אותם להצבעה - הם יעברו בועדה ברוב מכובד מאד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו