"להעביר האחריות על המסגדים לסעודיה"

מטה ארגוני המקדש מברך על פתיחת הר הבית מחדש לעליית יהודים, ומודה למקבלי ההחלטות ולחברי הכנסת שפעלו בעניין

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשפ"א

מטה ארגוני המקדש מברך על פתיחת הר הבית הבוקר (ראשון) מחדש לעליית יהודים, לאחר שמאז שעות הבוקר חזרו עשרות יהודים לפקוד את ההר.

אסף פריד, דובר מטה ארגוני המקדש, קרא לממשלת ישראל "לנטרל את מוקד ההתפרצות לטרור, בהעברת מסגדי הר הבית לסעודיה. או לכל מדינה ערבית אחרת שוחרת שלום".

במטה מודים הבוקר "לראש הממשלה ולשר לביטחון הפנים, למשטרת ירושלים ובמיוחד למפקד המחוז דורון תורג'מן על המאמצים הרבים שעשו בהר הבית ומחוצה לו בשבועות האחרונים, שאפשרו היום את פתיחתו מחדש ליהודים".

במטה מודים גם לחברי הכנסת הרבים שהעלו את עניין הר הבית לראש פועלם, ובהם, "בצלאל סמוטריץ' ושמחה רוטמן, איתמר בן גביר ואופיר סופר, עמיחי שיקלי ומתן כהנא, ניר אורבך ושרן השכל".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר, בירך גם הוא הבוקר על פתיחת ההר, "מדובר בצעד חשוב שמוביל ראש הממשלה ומראה שישראל לא התקפלה מכל עקרונותיה".

"יחד עם זאת בשים לב למצב בהר, לאפליה הבלתי פוסקת, לעובדה שליהודים אסור להתפלל במניין פומבי, לאפשרות לעלות רק בקבוצות של 20 ולשעות העלייה המקוצרות של יהודים להר קורא לראש הממשלה להשוות המצב בין יהודים לערבים בהר ולמנוע גזענות וחוסר שוויון. לא ייתכן שבמדינת היהודים תהיה פגיעה גזענית בזכויות", דברי בן גביר.