שלמה קרעי
שלמה קרעיצילום: Hadas Parush/Flash90

ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק לפיה תינתן עדיפות למשרתי צבא ושירות לאומי/אזרחי בקבלה לשירות המדינה ולהשכלה הגבוהה.

ההצעה קובעת כי מבין האוכלוסיות שהחוק כיום קובע שתקבלנה עדיפות בקבלה ללימודים ולשירות המדינה, תינתן עדיפות לאלו ששירתו בשירות צבאי או לאומי/אזרחי והעדפה נוספת על פניהם לאלו ששירתו בשירות קרבי.

יקרעי ציין כי בהמשך החקיקה יבחן מתן עדיפות כללית ליוצאי צבא ושירות לאומי גם בין כלל האוכלוסיה ולא רק בתוך האוכלוסיות המועדפות כיום.

לדבריו, "הפרעות והפוגרומים שנעשו על ידי ערביי ישראל בשבועות האחרונים, ושזכו אף לגיבוי של רוב ככל נציגיהם בכנסת, הזכירו למי ששכח עד כמה ארוכה הדרך של ערביי ישראל לקבל את המדינה שבה הם חיים כיהודית ודמוקרטית".

"לא מתקבל על הדעת שכאלו שהם ונציגיהם לא מכירים בכלל בזכותנו לחיות כאן, יקבלו זכויות יותר מכל אחד מאיתנו, ועוד על פי חוק, בקבלה ללימודים או לשירות המדינה", הוסיף.

"הגיע הזמן לתמוך ולחזק את אזרחי ישראל הנאמנים והציוניים שמשרתים ומוסרים את נפשם למען מדינת ישראל ולהפסיק להוריד את הראש בפני ערכים פרוגרסיביים רופסים מבית מדרשם של שונאי ישראל", ציין קרעי, "ההצעה תתן עדיפות לבני מיעוטים ששירתו בצבא או בשירות לאומי/אזרחי, על פני אלו שבחרו שלא לעשות כן. מי שנותן אצבע - יקבל את כל היד, ומי שמבקש להילחם - נילחם בו בכל הכח".