מיכל הלפרין
מיכל הלפריןצילום: יח"צ

הממונה על רשות התחרות (לשעבר רשות ההגבלים העסקיים) מיכל הלפרין ביקשה משר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ לסיים את תפקידה ב- 1 באוגוסט השנה.

השר פרץ קיבל את בקשתה של הממונה על רשות התחרות והנחה להקים ועדת איתור באופן מיידי

"תפקיד הממונה על רשות התחרות נושא עמו אחריות רבה למשק הישראלי ולצרכן הקצה. לכן, הנחיתי את מנכ"ל משרדי לפעול באופן מיידי להקמת וועדת איתור, על מנת שלא נגיע למצב שרשות התחרות תהיה ללא ממונה מטעמה. אני רוצה להודות לעו"ד מיכל הלפרין שעשתה את עבודתה בצורה הטובה ביותר, תוך שהיא פועלת ללא משוא פנים ובמקצועיות רבה", הסביר.

הלפרין מסרה, "אני מודה לשר הכלכלה ולכל זרועות השירות הציבורי והממשלה על עשייה משותפת, פורה וברוכה. אני משאירה אחריי רשות תחרות איתנה ואיכותית שתמשיך לפעול למען התחרות, הצרכן והמשק".

בשיחתה עם השר פרץ סיפרה עו"ד הלפרין כי "בחלוף חמש שנים וחצי של עשייה, אני מבקשת לסיים את תפקידי ולקחת פסק זמן, אותו אנצל למחקר וכתיבה באוניברסיטת הרווארד".

במהלך שנות כהונתה הובילה עו"ד הלפרין אכיפה מנהלית מוגברת נגד מונופולים בכל תחומי החיים וקנסה בעשרות מיליוני שקלים מונופולים כגון בזק והחברה המרכזית (קוקה קולה). כמו כן, נקטה הליכי אכיפה נגד ענקיות בינלאומיות כמו פייסבוק, בוקינג וימאהה, והובילה הליכי אכיפה מקדמי תחרות נגד גופים כגון נובל אנרג'י סופרפארם ושופרסל. בנוסף הובילה אכיפה נחושה נגד תיאומי מכרזים (קרטלים) וקידמה תהליכים תחרותיים נוספים בשוק הגז הטבעי שוק ההתפלה שוק המחצבות שוק המשכנתאות, שוק הברוקראז' שוק הטלויזיה ועוד