לכניסה לשידור החי לחצו כאן

"אנחנו בדור בו חשוב לנו להחזיק במושכות, אנחנו רוצים שיהיה כמה שיותר בטוח", אומרת ד"ר חנה קטן שתנחה הערב את המשדר 'מה שכדאי לדעת על גנטיקה' - עם הרב רפי פוירשטיין וד"ר רחל מיקלסון.

במסגרת המשדר ידונו השלשה בכל מה שקשור לבדיקות גנטיות לקראת נישואין. "בדיקות גנטיות הן צעד משמעותי שאני ממליצה לעשות אותו הרבה לפני הקמת בית", אומרת ד"ר קטן.

"ביצוע בדיקות 'דור ישרים' הוא סוג של קדם-מסלול-חתונה. סוג של שושבין שנכנס לתמונה עוד באולפנה או בישיבה - הרבה לפני שמכירים את בן או בת הזוג. למי שלא מכיר את התהליך: התוצאות נשמרות בחשאיות אפילו מהנבדקים עצמם. מספיקה הצלבת נתונים שלילית המראה כי אין נשאות גנטית של אותה מחלה על מנת שהקשר יוכל להתחיל להתרקם".

לכניסה לשידור החי לחצו כאן

"התשובה הניתנת באופן אנונימי לנבדק נתונה לבדיקה דיסקרטית ע"י כל אחד מבני הזוג, ללא חיטוט בפצעי הגנום. וכך, אנו משילים מעל כתפיו של הנשא את תחושת האשם ואת הסטיגמה החברתית. הרי הנשאות איננה משפיעה כלל על מצבו הרפואי כל עוד לא מדובר על נישואין עם נשא זהה אחר. מטרת הבדיקה הגנטית היא להגיע למניעה ראשונית של מחלות גנטיות רצסיביות משמעותיות, ולצורך כך נבדקות מעל עשר מחלות שרובן חשוכות מרפא. על ידי בדיקה מוקדמת אפשר למנוע הרבה עגמת נפש אם וכאשר נערכת בדיקה אחרי שהקשר מתחיל והתוצאות לא מציגות התאמה גנטית. במשדר הקרוב עם ד"ר מיקלסון והרב פוירשטיין נעסוק בסיפורים שמאחורי הבדיקות החשובות האלה. יהיה מרתק, בע"ה".

המשדר: 'לקראת הריון: כל מה שכדאי לדעת על גנטיקה' עם ד"ר חנה קטן, ד"ר רחל מיקלסון והרב ד"ר רפי פוירשטיין יתקיים הערב (ראשון), י"ב סיון, (23.5) בשעה 21:00.

לקבלת קישור כניסה למשדר ללא עלות - לחצו כאן >>