אחרי מחלה קשה הותיר 12 יתומים

מאיר ויסלובסקי הלך לעולמו והותיר אחריו 12 יתומים מהם שמונה לפני חתונה. כעת קוראים בקופת העיר להתגייס לעזרת הילדים והאלמנה

בשיתוף קופת העיר , י"ב בסיון תשפ"א

אחרי מחלה קשה הותיר 12 יתומים -ערוץ 7
יתומי ר' מאיר ויסלובסקי
צילום: ועד הרבנים

12 יתומים עמדו בשורה, בוכים וממאנים להיפרד ולעכל. הם ידעו שהרגע הזה יבוא, אבל אבא תמיד הבטיח להם שהוא עוד יוביל אותם לחופה.

לסיוע למשפחה וליתומים לחצו כאן

כשחלה, לפני כחצי שנה, שמר את דבר מחלתו בסוד והמשיך לחייך, כדי לא לצער את האנשים הקרובים לו, כדי שלא יפסיקו לבקש ממנו טובות ויוכל להמשיך להשפיע במסירות. כשנודע, בפורים האחרון, שהוא חולה כבר יותר מחצי שנה - אנשים לא האמינו.

ומאז, חודשיו האחרונים היו מסכת של מסירות נפש. כשביקשו ממנו לוותר על משהו היו אומר בחיוך: "עשה מצווה אחת - קנה לו פרקליט אחד, ואני רוצה הרבה!" ונלחם על עוד מצוה.

לפני כשבועיים וחצי, בכ' באייר, עצם את עיניו בפעם האחרונה, מותיר משפחה מרוסקת, אלמנה ו-12 ילדים, 8 מהם לא זכה להוביל לחופה, אחת מהם מתחתנת כחודש לאחר פטירתו, ואין לה כלום.

כשהבן הקטן, בן הארבע, אמר 'קדיש', נזכרו כולם כמה ייחל להספיק להוביל גם אותו לחופה. זה כבר לא יקרה. אבא הלך. כל חייו עסק ברכישת קנייני נצח ולא השאיר קניינים גשמיים כל שהם.

לסיוע ליתומים לחצו כאן

ר' מאיר ויסלובסקי
צילום: באדיבות המשפחה

בבית הקטן, יושבת כלה ערב נישואיה, לא מסוגלת להפסיק לבכות. יש שם אלמנה, שבעלה הצדיק הסתלק בטרם עת, והותיר אותו כספינה מיטרפת בלב ים ועוד 7 ילדים שטרם נישאו ונותרו לבד.

לבד? לא ממש. כי יש אותנו. אנחנו, שמכירים ומוקירים את החלל הגדול שנפער, לא יכולים להישאר בשלוות נפש. פטירתו מחייבת את כולנו להושיט עזרה, ומכל הלב.

לסיוע למשפחה לחצו כאן