ירון דקל
ירון דקל צילום: פלאש 90

איש התקשורת ירון דקל יוצא לקנדה בשליחות הסוכנות היהודית, ויפסיק להגיש את תוכניותיו בתאגיד השידור ''כאן''. כך דיווח העיתונאי רן בוקר.

כיום מגיש דקל את "חדשות השבוע" ביום שישי ואת תכנית הרדיו בכאן רשת ב' מדי יום חמישי.

פרשן חדשות 12 עמית סגל הגיב: ''אבידה גדולה למאזיני וצופי תאגיד השידור הציבורי. ספק אם מאזיני גלצ מודעים לתרומה שירון הרים לשיפור האיזון וההאזנה לתחנה הצבאית. בהצלחה רבה!''.

העיתונאי חיים לוינסון שהגיש לצידו של דקל בתאגיד השידור הציבורי, הגיב: ''לא הכרתי את דקל אישית לפני שפנו אלי להגיש איתו ברדיו. היה לי זכות ללמוד מעיתונאי בקיא, מאוזן, מסור, שקול, חכם, שיודע מתי להגביר ומתי להנמיך מתי לתקןף ומתי לרכך. בית ספר לרדיו ותקשורת פוליטית. אבל כנראה שבקנדה יותר קר''.

בתוך כך, צחי דבוש החליט לסיים את תפקידו ככתב הצבאי של גלי צה״ל. "אני מודה לאנשי התחנה ולכל האנשים שעבדו איתי ב-4 השנים האחרונות, אבל בעיקר מודה לכם שהאזנתם לי וקראתם אותי. החלטתי שזה זמן טוב לשינויים והתפתחות ולפניי אתגרים רבים. עדכונים בקרוב. אוהב ומעריך", כתב דבוש בטוויטר.

דבוש (27) החל את דרכו בגלי צה״ל בשנת 2017, מאז שימש ככתב לענייני צבא וביטחון, ערך והגיש תוכניות שונות. דבוש זכה בפרס מפקד גלי צה״ל למצוינות לשנת 2020.

במהלך עבודתו בגלי צה״ל חשף שורה של סיפורים בתחום הצבאי והוביל מאבקים עיתונאיים למען חיילי צה״ל, ביניהם מאבק למען החיילים הבודדים, מאבק למען הלומי הקרב, ביטול מלגת ״ממדים ללימודים״ של לוחמי צה״ל ועוד.

לתפקיד הכתב הצבאי יכנס דורון קדוש, והעיתונאי אמיר בר שלום ישמש כפרשן לענייני צבא וביטחון.

קדוש (21), התגייס לקורס העיתונאים של גלי צה״ל בשנת 2019, מאז שימש כתב חינוך וכתב לענייני החברה הערבית. במסגרת תפקידו הוביל את המאבק להצלת תכנית היל״ה לנוער בסיכון, חשף את פרשת עבירות המין בתלמידי בית ספר יסודי בפתח תקווה ואת הפערים בציוני הבגרויות בתקופת הקורונה.

בשידוריו העניק ביטוי מיוחד לאלימות בחברה הערבית, להשפעות משבר הקורונה על מערכת החינוך, לחקירת אסון השיטפון בנחל צפית ולילדים עם צרכים מיוחדים.

אמיר בר שלום (54), עורך ומגיש בגלי צה"ל. בר שלום משמש עמית מחקר במכון למדיניות נגד טרור.
בין השנים 2000-2019, עבד ברשות השידור ותאגיד השידור הציבורי, שם שימש ככתב ופרשן לענייני צבא וביטחון בערוץ הראשון ובהמשך מונה לראש המחלקה הצבאית של הערוץ.

כמו כן, שימש מגיש בתכנית "מבט" ברשות השידור, ובהמשך היה לכתב המדיני של תאגיד השידור הציבורי ומגיש בערוץ.

מפקד גלי צה״ל והעורך הראשי שמעון אלקבץ מסר, "צחי הוא עיתונאי צעיר, מוכשר ונחוש שהוביל מאבקים למען החיילים. גלי צה״ל מאחלת לצחי הצלחה רבה בהמשך דרכו. אני מאחל גם הצלחה גדולה לדורון קדוש ולאמיר בר שלום".

צחי דבוש ציין, "הייתה לי הזכות להיות חלק מגלי צה״ל ולסקר את התחום הצבאי בארבע השנים האחרונות. אני מודה לאנשי גלי צה״ל ובראשם למפקד התחנה שמעון אלקבץ ולמפקד הקודם ירון דקל, על העבודה המשותפת, על היחס החם ועל הגיבוי המלא. גלי צה״ל היא כלי תקשורת חיוני בדמוקרטיה הישראלית והיא תמיד תהיה לי לבית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו