גמר גביע המדינה יחזור לבלומפילד?

אחרי שמשחקי חצי גמר גביע המדינה הועתקו מבלומפילד לחיפה בשל ירי הרקטות מעזה ואחרי שנקבע משחק דרבי בגמר, בהתאחדות רוצים לחזור

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשפ"א

גמר גביע המדינה יחזור לבלומפילד?-ערוץ 7
בלומפילד המחודש
צילום: TPS

גמר גביע המדינה, שיפגיש ב-2 ביוני את מכבי תל אביב עם הפועל תל אביב, יועתק ככל הנראה מאצטדיון סמי עופר בחיפה לאצטדיון בלומפילד שבתל אביב.

כזכור, משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורגל שנערכו בשבוע שעבר בצל ירי הרקטות בלתי פוסק מכיוון עזה, הביא לדחיית משחקי חצי הגמר שוב ושוב ושוב ולבסוף הועתקו המשחקים לאצטדיון סמי עופר שבחיפה, זאת בשל הימצאות האצטדיון החיפאי מספיק רחוק מטווח הטילים והנחיות פיקוד העורף בדבר איסור התקהלות בטווח של עד 80 ק"מ מעזה.

אחרי הפסקת האש שנכנסה לתוקפה החל מיום שישי האחרון בשעה 2 לפנות בוקר, וכשנקבע כי משחק הגמר יהיה דרבי תל אביבי בין מכבי ת"א להפועל ת"א, לראשונה מזה 27 שנים, בהתאחדות לכדורגל רוצים להחזיר את המשחק היוקרתי על התואר השני בחשיבותו בכדורגל הישראלי, לאצטדיון בלומפילד התל אביבי.

"ההתאחדות לכדורגל פועלת למן היוודע זהות שתי העולות לגמר גביע המדינה להעתקת המשחק מסמי עופר לאצטדיון בלומפילד", אמרו הערב (ראשון) בהתאחדות לכדורגל. "לאור הבקשה הרשמית שהגישו היום שתי הקבוצות, מכבי והפועל תל אביב, הנושא צפוי להיות מאושר ביום שלישי הקרוב בהנהלת ההתאחדות לכדורגל שתתבקש גם לאשר את קיום גמר גביע המדינה ב-2 ביוני. כמו כן, בהגרלה שנערכה בצהריים במשרדי ההתאחדות נקבע כי מכבי תל אביב תהיה הקבוצה הביתית בגמר הגביע".

יוסי שרעבי, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אמר: "מיד לאחר שנקבע כי מכבי תל אביב תצטרף להפועל תל אביב בגמר הגביע, לראשונה מזה יותר משני עשורים, פעלנו כדי להקל על הקהל הרב של שני המועדונים. לצערי, נמנעה מכולנו האפשרות ליהנות מחצאי גמר עם יציעים מלאים, אבל אני מאמין כי התמונה בערב גמר הגביע תהיה אקורד סיום מרגש במיוחד לאחת העונות המאתגרות ביותר שידענו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il