בדקה ה-99: באר שבע ניצחה בפלייאוף

שער ניצחון דרמטי בדקה ה-99 נתן להפועל באר שבע ניצחון ראשון בפלייאוף ושני בלבד תחת אימונו של רוני לוי. הכרטיס לאירופה בהישג יד

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשפ"א

בדקה ה-99: באר שבע ניצחה בפלייאוף-ערוץ 7
שחקני באר שבע חוגגים
צילום: פלאש 90

הפעם האחרונה שעירוני קרית שמונה ניצחה את הפועל באר שבע במסגרת הליגה הייתה 1:3 ביתי משלושער של רועי קהת ב-24 במאי 2015. בחוץ זה לא קרה מאז ה-0:2 באוקטובר 2013.

הערב (ראשון) שוב כבש קהת לזכות קריית שמונה, אך שער ניצחון דרמטי במיוחד, בדקה ה-99 של דוד קלטינס, שוב השאיר את קריית שמונה ללא ניצחון על הדרומיים ואת החלום האירופי של באר שבע בחיים.

באר שבע הייתה חייבת ניצחון הערב בכדי להשאיר לעצמה סיכוי להשגת המקום הרביעי בטבלה שעשוי להוביל להופעה באירופה בעונה הבאה, ועשתה זאת בתום דרמה גדולה.

עד הערב, הצליחה באר שבע לנצח רק פעם תחת אימונו של רוני לוי, כאשר גברה רק על היורדת בני יהודה וכל יתר המשחקים הסתיימו בתוצאות תיקו. בפלייאוף העליון הגדילה באר שבע לעשות כשלא הצליחה לנצח בכלל. עד הערב.

באר שבע עלתה ראשונה ליתרון הערב כשאקולטסה כבש את שער הליגה הראשון שלו מאז הגיע לישראל לפני שנה וחצי. רועי קהת השווה את התוצאה בתוספת הזמן של המחצית הראשונה משער בפנדל וז'וסוואה החזיר בפנדל משלו בדקה ה-55 ובאר שבע שוב ביתרון.

יוג'ין אנסה איזן עבור קריית שמונה את התוצאה בשנית בדקה ה-78 ונדמה היה שבאר שבע בדרך לעוד תיקו תחת אימונו של רוני לוי. אבל אז הגיע דוד קלטינס ועם שער דרמטי עמוק בתוך תוספת הזמן, בדקה ה-99 קבע ניצחון ראשון לרוני לוי ובאר שבע בפלייאוף העליון, ניצחון שני סך הכל תחת אימונו של המאמן הוותיק והמאבק על המקום הרביעי והחלום האירופי עדיין בחיים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il