תמם: הפוליטיקה יותר חשובה מחיי האזרחים

שי תמם, אחייניתו של חייל צה"ל משה תמם הי"ד שנרצח על ידי מחבל ישראלי, שוחחה היום (שני) עם ערוץ 7 ויצאה נגד החלטת יו"ר הועדה המסדרת, ח"כ קארין אלהרר לא להעלות לדיון ולהצבעה חוק ששולל אזרחות מחבלים המקבלים כספים מארגוני טרור.

"הגעתי לפה וציפיתי לדבר עם חברי הכנסת שיעזרו לי לקדם את החוק. על אף שאמרו לנו שהחוק יעלה, כנראה שיש עניינים פוליטיים יותר חשובים מחיי אדם. החוק הוא חוצה עמדות פוליטיות, זה לא ימין ולא שמאל, חתומים עליו חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית חוץ מהערבים ומרצ", אמרה תמם.

לדבריה יו"ר הועדה המסדרת, ח"כ אלהרר, לא מעלה את החוק להצבעה ולדיון בגלל הצורך הפוליטי של מפלגתה בקולות הסיעות הערביות, "אני לא נכנסת לפינה הזאת, אני מצפה מחברי הכנסת שחיי אדם יהיו הכי חשובים להם. ראינו בשבוע שעבר מה קורה ברחובות ישראל וזה עניין של דיני נפשות, ופה פוליטיקה יותר חשובה, את מסדרונות הכנסת לא מעניינים חיי אדם. אני ניסיתי להיכנס לועדה וכמובן שלא הכניסו אותי, ניסיתי לתפוס חברי כנסת במסדרונות כדי לזעוק מדם ליבי, ואני מקווה שאנשים שבאו לעבוד בשבילנו ולשרת את אותנו יעשו את העבודה שלהם שצריך".

נציין כי חברות הכנסת עידית סילמן ואורית סטרוק יצאו אל תמם והבטיחו לה כי ישמיעו את קולה בתוך הועדה.

סטרוק: לא לעלות חוק נגד טרור בגלל חברי הכנסת הערבים ?

גם חברת הכנסת אורית סטורק מתחה ביקורת חריפה על יו"ר הועדה, "רואים פה מחזה שלא יאומן, אני הגשתי בקשה לדון בשלושה חוקים: חוק הסדרת ההתיישבות הצעירה, חוק ביטול ההתנתקות בצפון השומרון וחוק שלילת אזרחות ותושבות למחבלים. על שני החוקים הראשונים אמרה לי יו"ר הועדה 'אני לא מקדמת אותם כי אני נגדם' ככה היא אמרה. הגשתי אומנם חתימות של 30 מחברי הועדה וזה מחייב אותם לקדם, אבל אני אמרתי מראש לנפתלי בנט וגדעון סער שאנחנו עושים הונאה של התושבים בהתיישבות הצעירה בגלל שאנחנו יודעים שקארין אלהרר תתקע את זה בועדה המסדרת".

"עכשיו יש לנו את החוק של שלילת אזרחות תושבות למחבלים, חוק שחתמו עליו חברי כנסת כמעט מכל סיעות הבית, גם חברים של קארין אלהרר מיש עתיד. איך יכול להיות שחוק כל כך בסיסי, אחרי כל מה שראינו כעשיו עם הפרעות בכל רחבי ישראל, שהערבים קמו עלינו להורגנו ונקטו בטרור נגדנו, וזה יכול להרתיע את ערביי ישראל ואת ערביי ירושלים, איך יכול להיות שקארין אלהרר מונעת כזה לעלות להצבעה? אני כל הדרך הדרך לכנסת חושבת למה?", אמרה ח"כ סטרוק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו