מרצ: יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות, החרדים: בריונות דיקטטורית

בתום דיון סוער הוועדה המסדרת אישרה פטור מחובת הנחה להצעת חוק הקמת ועדת חקירה ממלכתית לאירועי אסון הילולת הרשב"י בהר מירון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשפ"א

הוועדה המסדרת בכנסת אישרה היום (שני) את קידומה המהיר של הצעת החוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון בהר מירון.

הוועדה, בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), אישרה פטור מחובת הנחה לחוק. לפי חוק, צריכים לעבור 45 ימים בין הנחתה של הצעה על שולחן הכנסת להצבעה עליה במליאה. כעת ניתן להביא את ההצעה להצבעה במליאת הכנסת באופן מיידי. לאחר אישורה בשלוש קריאות, תוכל הוועדה לקום.

על פי חוק, בראש ועדת חקירה ממלכתית עומד שופט בית המשפט העליון בדימוס. חברי מפלגת ימינה הצביעו בעד הקמתה של הוועדה.

ח"כ יעקב אשר הגיב "יש עתיד מתעטפת בצדקנות מעושה כביכול היא דואגת להרוגי אסון מירון. בבריונות דיקטטורית חסמו דיון בהצעות החוק שלנו לוועדת חקירה לאסון מירון ולפיצויים למשפחות ההרוגים שמשוועות לסיוע כלכלי מהיר. השימוש הפוליטי הציני בהרוגי האסון ראוי לכל גינוי, בושה וחרפה".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הגיבה "מה שקרה בוועדה המסדרת הוא ביזיון שלא נראה כדוגמתו. ההצבעה של גוש נתניהו נגד הצעת החוק היא זלזול בוטה ב-45 ההרוגים, ויריקה בפרצופן של המשפחות. הקמת ועדה חקירה ממלכתית לאסון מירון היא לא עניין של ימין ושמאל – אלא של חיי אדם. אבל מסתבר שבימין מעדיפים לטייח ולהסתיר מאשר למנוע את האסון הבא".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הסביר את התנגדותו להקמת וועדת חקירה ממלכתית לאסון במירון, "בחוק של יד עתיד, בראשות הוועדה יעמוד שופט ומי שתמנה אותו ואת יתר חברי הוועדה היא נשיאת ביהמ"ש העליון. אין לי אמון במערכת המשפט ואני לא מוכן לחזק אותה ולתת לה סמכויות ", כתב יו"ר מפלגת הציונות הדתית בדף הפייסבוק שלו.

ח"כ איתמר בן גביר הורחק מהדיון לאחר שדרש זכות דיבור מיו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר. "רוסיה זה כאן. לא ייתכן שאלהרר מנצלת את תפקידה, כדי לסתום פיות. מה שקרה, זה רק פרומו אם השמאל יעלה לשלטון: משטר של סתימת פיות".