ממשלת בנט עם מפלגות שמאל? זו פיקציה

היועץ האסטרטגי אהרון לב-רן באולפן ערוץ 7: "נתניהו קצר את פירות ההצלחה הדיפלומטית שלו במבצע שומר החומות. הקשר שלנו עם אירופה הוא פשוט מופלא".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשפ"א

היועץ האסטרטגי אהרון לב-רן הסביר היום (שני) באולפן ערוץ 7 מדוע ישראל נהנתה משקט דיפלומטי יחסי במהלך מבצע שומר החומות, ומנהיגים רבים בעולם הדגישו את הזכות של ישראל להגן על עצמה.

"יש אחד ששמו רשום על ההצלחה הזו והוא נתניהו. זה תהליך שנבנה לאורך שנים ואת הפירות שלו אנחנו רואים במקרי חירום. הפעם זה התנקז ל-11 יום שבהם היה לנו שקט בכמה מוקדים עיקריים. האחד הוא בליגה הערבית, השתיקה שלהם כל-כך רועמת עבור חמאס שהיא יכולה להטעות. והמוקד השני הוא הקשר של מדינת ישראל עם אירופה שהוא פשוט מופלא. מדינות אירופה הניפו דגלי ישראל על מבנים לאומיים".

נראה שגם ביידן נתן לנתניהו לעבוד ורק לקראת סוף המבצע הוא הגביר את הלחץ להפסקת אש, "ביידן זה לא אובמה. אפשר לראות זאת ב'צוק איתן' שכבר אחרי יומיים נתניהו נידרש לתת הסברים. הפעם קיבלנו עשרה ימי שקט.

''בשבוע שעבר ביידן מדבר בארה"ב על שתי נקודות - האחת היא תמיכה בלתי מסתייגת בישראל, והשנייה היא ששלום יהיה רק כאשר תהיה הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית".

נותרו ליאיר לפיד תשעה ימים להרכב ממשלה, מה לדעתך יקרה? "אני יכול רק להעריך שכל קונסטלציה עם בנט ומפלגות השמאל היא פיקציה. הפסיקה של בג"צ אמש בנושא חוקי היסוד מאתגרת מאוד את חברי הכנסת מימין בישיבה עם מפלגות שתומכות באקטיביזם השיפוטי".

אז בנט לא ייכנס לבלפור? "הסיבה האמיתית היא שראש ממשלה עם שבעה מנדטים לא יכול לתפקד, ההזדמנות הטובה ביותר של בנט היא לקבל את ההצעה האחרונה של נתניהו על פי הפרסומים ולהיכנס לרשימת הליכוד עם שיריונים, כי אחרת בבחירות הבאות הוא כבר לא יהיה".