עמית הלוי לפרקליטות: תוציאו את האף מהמשרדים בצלאח א-דין

חבר הכנסת לשעבר עמית הלוי מציע לפרקליטות להקשיב לאימאמים שקוראים לישראל מדינת אויב ולהעמיד לדין את המתפרעים על עבירות טרור.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשפ"א

חבר הכנסת לשעבר עמית הלוי (הליכוד) מספר בערוץ 7 על הקמת 'המוקד למניעת טרור וחבלה' שצובר תאוצה בעקבות פרעות הערבים ביהודים שהתרחשו בשבועות האחרונים ברחבי הארץ.

"מה שאנחנו רואים בשבועות האחרונים הוא טרור לכל דבר בעניין, בדיוק כמו שמוגדר טרור - הטלת אימה על אזרחים למטרות לאומניות. צריך להוציא את האף מהמשרדים בצלאח א-דין, לשמוע את האימאמים שקורים למדינת ישראל מדינת אויב. אלו אותם קולות שנשמעו פה לפני 100 שנה''.

לדברי הלוי, ''אם הפרקליטות לא תיקח את כל המתפרעים הללו מגוש משגב ועד חורה שבנגב, ותעמיד את כולם על עבירות של 'חוק המאבק לטרור' היא פשוט פושעת לשמירה על חיי האזרחים. היה פה שריפת מכוניות ובתים, זריקת סלעים, ירי חי - זה טרור. הניסיון לכבס את הכל במושגים אזרחיים יתפוצץ לנו בפנים".

הפרקליטות לא מצאה את המניע ללינץ' שביצעו ערבים ביהודי ביפו, והלוי מזועזע: "הם לא עשו בו לינץ' כיון שהוא שכן שזרק עליהם ענף שנפל. יש פה ניסיון לקנות שקט בטווח מיידי, לייצר אזרחיזציה. הערבים הצליחו לאיים על הפרקליטות שאם הם יאשימו את הערבים בגזענות, אזי הפרקליטות היא גזענית. אם זה היה קורה במדינה זרה היינו טוענים שזה אנטישמי".

חבר הכנסת לשעבר הלוי היה בהפגנת התמיכה בעצורי לוד היהודים שפתחו באש לעבר פורעים ערבים. "הסיטואציה היא ששלושה גיבורים יצאו אחרי ששכונה לידם כולה שרופה והפורעים מגיעים אליהם, אין נוכחות של המשטרה. המדינה הייתה צריכה לתת להם צל"ש".

הלוי הסתובב בין רבנים בציונות הדתית בניסיון לשכנע אותם לשתף פעולה עם מנסור עבאס, "יש מאבק אצל ערביי ישראל. מנסור עבאס נוטה לקו מסוים. מספר 4 שלו אומר דברים חמורים ביותר שקולם לא ישמע במדינה מתוקנת. אני באמת חשבתי שהיה צריך לקחת את הקול הזה ולהציע לאנשים האלו שתי אפשרויות, או להיות אויב המדינה או להיות אזרח המדינה במדינת הלאום היהודית".