אסון הרכבל באיטליה
אסון הרכבל באיטליהצילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע הערב (שני) צער כבד על אסון הרכבל באיטליה.

"כולנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחת בירן בעקבות האסון הקשה באיטליה, בו נספו עמית בירן וטל פלג-בירן ז״ל, בנם תום בירן ז״ל בן השנתיים, וסבתה וסבה של טל, ברברה ויצחק כהן ז״ל.

אנו מתפללים לרפואתו של איתן, בנם הנוסף של עמית וטל, שמאושפז בבית החולים. מדינת ישראל תסייע למשפחה בכל דבר ועניין בעקבות הטרגדיה הקשה הזו. יהי זכרם ברוך".

מצבו איתן בירן בן החמש, היחיד שניצל מבין 15 נוסעי הרכבל שקרס בהרי האלפים באיטליה קשה מאוד והוא הורדם בבית החולים לילדים בטורינו שבו הוא מאושפז.

שגריר ישראל ברומא דרור אידר אמר בביקור בבית החולים כי לפי אחד הרופאים "אין נזק מוחי וחוט השדרה לא נפגע" וייתכן שינסו להעיר אותו מההרדמה הערב או מחר.

"ראיתי משפחה שנעה בין טרגדיה לבין תקווה. קשה מאוד. הכניסו אותי אליו אחרי ה-MRI. עשיתי את ברכת הכוהנים כשהמקומיים לידי מצטלבים ואז אמרתי את שיר המעלות. ביקור קשה, עם קצת תקווה".

האסון אירע אתמול בסביבות השעה 12:30, כ-300 מטר לפני תחנת היעד. העלייה למקום כרוכה בנסיעה של 20 דקות ברכבל. אלא שאז הכבל הראשי של הרכבל ניתק, הקרונית החליקה על הכבל השני ומערכת בלמי החירום כשלה ולא הצליחה לעצור אותה. הקרונית צנחה כ-20 מטרים, הדרדרה במורד ההר עד שנעצרה בשורת עצים שלצד תוואי עמודי הרכבל.