הכפר שטבע באגם
הכפר שטבע באגם צילום: iStock

לפני למעלה מ-70 שנה הכפר הקטן קורון שבאיטליה פונה מתושביו ומאות בתיו טבעו באגם החדש שהוצב במקום. השבוע, בעקבות עבודות שיפוץ שנערכו במקום הכפר נחשף מחדש ומאפשר הצצה לכפר שנעלם מתחת למים.

לפני כ-70 שנה פונו 900 התושבים בכפר קורון שבאיטליה והועברו לכפר חדש שהוקם לידם. במקום הכפר, הוקמה במקום תחנת כוח המבוססת על מים, ובשביל הפעלתה הציפו את כל בתי הכפר במים והקימו אגם במקומם.

עם השנים, המקום הפך במהירות למוקד תיירות לצוללנים מכל רחבי העולם שרצו להגיע אל הכפר הנעלם שנמצא מתחת למי האגם. לאחרונה, בעקבות עבודות שיפוץ, מי האגם יובשו והתושבים שנאלצו לעזוב את הכפר יכלו לחזור אל הבתים שלהם שנעלמו מתחת למים.

הכפר הנעלם, זכה בשנים האחרונות להתעניינות עולמית ואפילו לסדרת טלוויזיה המבוססת עליו. לפי התכנון, לאחר השיפוץ מי האגם יחזרו והכפר ייעלם בחזרה מתחת למים, אבל בינתיים ייבוש האגם הספיק למשוך תיירים מכל הסביבה שבאו לראות את הכפר ולנצל הזדמנות של פעם ב-70 שנה.

קורון הוא לא הכפר היחיד ששקוע מתחת למים, כאשר מקומות רבים ברחבי העולם מסתתרים מתחת למים והופכים לרוב לאטרקציה לצוללנים. אחת הערים המפורסמות ששקעו מתחת למים היא "עיר האריות" שאפילו זכתה לכינוי "אטלנטיס הסינית". העיר שקעה בתוך המים לפני למעלה מאלף שנה אבל חלק גדול מהעתיקות שבה שרדו בצורה מרשימה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!