"המאבק באויבינו מתחיל בשקט נפשי של העורף"

עמדות החייאה מתקדמות הוצבו בבניינים חדשים בשכונת כרמי הנדיב בקריית מלאכי.

ערוץ 7 , י"ג בסיון תשפ"א

"המאבק באויבינו מתחיל בשקט נפשי של העורף"-ערוץ 7
כ-8,000 אנשים מתים מדום לב בישראל בכל שנה
צילום: חופשי

בשכונת כרמי הנדיב בקריית מלאכי לקחו ברצינות את רצף האירועים האחרונים בדרום והקימו עמדות החייאה בשני בניינים חדשים בשכונה.

העמדות הוצבו בטקס בהשתתפות ראש העיריה אליהו (ללו) זוהר, סגנו שמעון חזן ויו"ר ציפחה אינטרנשיונל עו"ד שלום וסרטייל.

ראש העיר זוהר סיפר במהלך האירוע: "אני שמח לבשר כי הגעתי לסיכום עם הרב עו"ד שלום וסרטייל על התקנת מכשירי דפיברילטור מצילי חיים, בבניינים החדשים הנבנים בשכונת 'כרמי הנדיב', מתוך רצון להוספת בטחון אישי לתושבים החדשים המתאכלסים בימים אלה ב"כרמי הנדיב".

"כעת, עם סיום המבצע בדרום, התחדדה ההבנה עד כמה משמעותם של מכשירים מצילי חיים מקבלת משמעות מרחיקת לכת", הדגיש יזם ומנהל פרויקט כרמי הנדיב עו"ד וסרטייל, שהוסיף: "מזה שנים, עמידתנו מול אויבינו תלויה יותר ויותר בחוסן העורף, בחוסן ובשקט הנפשי של התושבים, ומוכח משכבר שמכשירי הדפיברילטור הינם מצילי חיים, וכמובן נכון הדבר בעתות שלום ובעתות מלחמה, וכל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא".

מכשיר דפיברילטור הינו מכשיר אלקטרוני ייחודי מציל חיים במקרים של אירוע לב. מדובר במכשיר פשוט לתפעול, גם לאנשים חסרי רקע בהגשת עזרה ראשונה. התקנת דפיברילטור מחויבת לפי החוק בכל מקום ציבורי או פרטי עם מעל ל-500 איש.

בין המקומות המוגדרים כמחויבים הצבת מכשיר זה נמנים: קניונים, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, שדות תעופה ונמלים, תחנות מרכזיות של תחבורה ציבורית, רכבות ואוניות נוסעים, אצטדיוני ספורט, בתי אבות, בתי כלא, בתי מלון עם מעל ל-100 חדרים, בריכות שחייה וחופי רחצה, חדרי כושר וחשוב מכל – מקומות עבודה עם למעלה מ-500 עובדים.

על פי נתוני האיגוד הקרדיולוגי בישראל, בארץ מתים מדי שנה כ-8,000 אנשים מדום לב, כאשר 95 אחוז מהם לא ישרוד את ההתקף. החייאה באמצעות שוק חשמלי מיידי הינה הדרך היחידה להצלת חייו של אדם הלוקה בדום לב.