יפה בן דויד
יפה בן דויד צילום: מאיר אליפור

משרד החינוך הודיע כי התלמידים ימשיכו לעוד שלושה שבועות של לימודים אל תוך חודש יולי והחופש הגדול. אך בהסתדרות המורים לא קיבלו הנחיות חדשות מלבד הדברים שפורסמו בתקשורת.

בשיחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב, מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד תקפה ואמרה שאף מנהל לא שמע על תוכנית משרד החינוך לקיץ: "אף אחד לא בא ואמר לנו 'ככה המורים יקבלו, ככה הם יעשו'. גם מבחינת התכנים וגם מבחינת הכסף. כמו שעבדו עם המתווים בקורונה מעל הראש של המנהלים - ככה זה. בגלל זה הכל נראה ככה.

''אנחנו לא מתנגדים לשום דבר. אם תלמיד ירצה לבוא, הוא יבוא. אם מורה ירצה לבוא, הוא יבוא. אף אחד לא יגיד למורה 'אתה חייב לבוא'. אני מסתכלת על מה שקרה בחנוכה, כאשר רק 15 אחוזים מהמורים עבדו בבית הספר בזמן החגים".

עוד הוסיפה: "השנה הזאת הייתה קשה לכולם, היא שחקה מאוד את אנשי ציבור ההוראה. אני מסתובבת בבתי הספר ורואה אנשים שחוקים. המורים רוצים את החופש כדי לאגור כוחות לקראת שנה הבאה, כי השנה הזו משולה כשבע שנים בהוראה. גם מה שעברו בדרום, זה ממש לא פשוט. עד אתמול בבוקר בכלל לא נחתם הסכם עם השלטון המקומי שמפעיל את בית הספר של הקיץ".

על הפערים הלימודיים שנבעו משנת הקורונה, טענה בן דוד כי "כולם צועקים על הפערים בלימודים, אבל אני נפגשת עם מנהלים, מורים ותלמידים ובאמת שהפערים לא כל כך גדולים. הכיתות הקטנות נתנו תרומה חשובה מאוד לילדים גם בהיבט הרגשי וגם בהיבט הלימודי, כך שהמורים הצליחו להדביק את הפער.

''אם הממשלה תתחיל להסתכל על מה שקרה בקורונה כדי למנף את מערכת החינוך, היא תיקח את הכיתות הקטנות. אם הם יתנו לנו את הכיתות הקטנות, אנחנו נוכל להדביק את הפער בחודש וחצי. אני אומרת את זה מתוך ניסיון, הקורונה לימדה אותנו לצאת מהשגרה ומהשבלונה".

עוד אמרה: "יש דברים שהשר גלנט עשה בצורה טובה ודברים שעשה בצורה פחות טובה. אני לא נותנת לו ציון, אני נותנת ציונים רק לעצמי. זו הייתה תקופה קשה וצוותי ההוראה עשו עבודה נפלאה. הם היו לנו לעוגן".