איתמר ואיילה בן גביר
איתמר ואיילה בן גביר צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר סיפר הבוקר (שלישי) כי אפליקציית WhatsApp שחסמה את רעייתו יחד עם עשרות פעילים נוספים מ''עוצמה יהודית'', מחקה גם את התכתובות שהיו להם.

''הבוקר מצאתי את רעייתי ממררת בבכי. שאלתי אותה מדוע, היא סיפרה שיחד עם ה-WhatsApp, מחקו לה את כל הגיבויים ובהם התכתבות עם אחותה שנפטרה. זה הזיכרון האחרון שנשאר לה ממנה. WhatsApp תתביישו", כתב ח"כ בן גביר בחשבון הפייסבוק שלו.

אמש פורסם כי חשבון הווטסאפ של רעייתו של יו"ר עוצמה יהודית הושעה לצמיתות על ידי פייסבוק, ללא התראה וללא הסבר לחסימת החשבון. בן גביר אינה היחידה שנחסמה. יחד איתה נחסמו עוד כ-30 אנשים ובהם בנצי גופשטיין יו"ר להב"ה. המשותף לכולם שהם אנשי עוצמה יהודית - מפלגה בכנסת ישראל.

במכתבו ציין ח"כ בן גביר כי רעייתו עובדת כמורה והקשר שלה עם התלמידות והמורים שבימי שגרה נעשה באמצעות רשת הווטסאפ נפגע קשות.

"מבירורים שעשיתי הדברים חמורים שבעתיים, מדובר בהתנכלות על רקע פוליטי, אשת ח"כ נחסמת כי יש גורמים שרוצים להשתיק את חבר הכנסת", כתב. בן גביר ביקש ממשרד התקשורת: "להגיב בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים ולפעול באופן מידי בנושא".

ח"כ בן גביר הזהיר: "היום זה אני, מחר זה יכול להיות כל ח"כ אחר אשר עמדותיו אינן לרוחן של אותם גורמים ברשת או גורמים חיצוניים שהשפיעו על אותה רשת".

לסיוע במאבק לחצו כאן

אנשי עוצמה יהודית מתכוונים להגיש תביעה נגד פייסבוק. עו"ד איריס אדרי המייצגת אותם מסרה, "בכוונתנו להגיש תביעה כנגד חסימת מרשיי מהשימוש בוואטסאפ. מדובר באקט כוחני, חד צדדי, פוגעני ומפלה שננקט ללא שום התראה כנגד אזרחים מן השורה, ללא שום סיבה נראית לעין או צידוק כלשהו. חסימת מרשיי מהאפשרות לעשות שימוש בוואטסאפ הינה ניצול כוח לרעה על ידי תאגיד עצום, תוך פגיעה בזכויותיהם וגרימת נזק מתמשך, ובעיקר תוך הפלייתם לרעה באופן בוטה".

מארגון להב"ה נמסר "סתימת הפיות הגיעה גם לוואטסאפ. במשך שנים ענקיות הטכנולוגיה והרשתות החברתיות מנסות להשתיק ולחסום פעילי ימין. זה קורה בפייסבוק, ביוטיוב, בטיקטוק. אבל עכשיו, נחצה קו אדום נוסף. הם החלו גם לחדור לפרטיות שלנו. אנחנו לא שותקים – ויוצאים למאבק. בימים אלו אנו מגבשים תביעת ענק נגד ווטסאפ. התביעה הזו מוגשת למעשה בשם כל אחד ואחד מאיתנו, שעלול להיות הבא בתור שינסו לסתום לו את הפה. אנחנו קוראים לכם להיות שותפים ולתרום למען המאבק החשוב והצודק הזה. כי היום זה אנחנו – מחר זה אתם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו