סיעת תקווה חדשה
סיעת תקווה חדשה צילום: חזקי ברוך

חברי הכנסת זאב אלקין, שרן השכל ויועז הנדל דחו הבוקר (שלישי) את דבריו של ח"כ שלמה קרעי מהליכוד באולפן ynet.

קרעי טען כי "בנט רץ עדיין לממשלת השיסוי שמחרימה חצי מהעם בישראל. אם זה באמת ירד מהפרק, כשנגיע ל-21 הימים האחרונים תהיה ממשלת ימין. שניים מתקווה חדשה יבואו. הם לא עריקים, הם התחייבו לשבת בממשלת ימין".

כשנשאל מי הם הח"כים שעלולים לערוק, הוא נקב בשמם של אלקין, שרן והנדל, ואמר כי השלושה הודיעו לסער שלא יהיו מחויבים אליו ב-21 הימים. "כולם נאמנים לסער עד סיום המנדט של לפיד" טען, "ברגע שהמנדט הזה יסתיים - גם אלקין וגם הנדל יקפצו ממפלגה למפלגה".

חברי תקווה חדשה הגיבו בטוויטר על טענותיו: "כך ממציאים ספין", כתבה השכל, "כולנו מחויבים ומאוחדים מאחורי גדעון סער. קרעי משקר, וזו הדרך היחידה להתקדם בפוליטיקה אחרי שהכשיל ופגע בליכוד בבחירות האחרונות", צייצה.

אלקין הוסיף כי "לא היה ולא נברא. מעניין שח"כ קרעי רוצה להגיש את מועמדותו לתפקיד הדובר שלי. תזכורת: לחבר כנסת אסור לעבוד בעבודות נוספות". הנדל הגיב גם הוא וכתב: "קרעי הבהיר לנתניהו שהוא לא מחויב לו יותר, רק לאידאולוגיה ימנית. אחרי הרפיסות בלוד ובעכו, אובדן הנגב והגליל ואובדן ההרתעה לחמאס, הבהיר קרעי לנתניהו שב-21 הימים הוא כבר לא 'ביביסט' והופך להיות ימני".

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הודה אתמול בראיון לערוץ הכנסת כי בנימין נתניהו לא מצליח לגייס חברי כנסת ממפלגות ''גוש השינוי'' כדי להקים ממשלת ימין בראשותו.

''אני אומר חד משמעית - אין עריקים ולא יהיו עריקים. עשינו כל מאמץ לשכנע את האנשים ההגיוניים שנמצאים במפלגה של גדעון סער ובכחול לבן, להסביר להם שהם הולכים להתאבדות, להקים ממשלה עם מרצ והמשותפת, זו ממשלה רעה ומסוכנת לישראל'', סיפר זוהר.

דבריו של זוהר סותרים את כל ההתחייבויות של נתניהו ובכירי הליכוד, שלאורך שבועות ארוכים מאז הבחירות הפצירו ב''ימינה'' להצהיר על תמיכה בנתניהו כדי שיוכלו להביא עוד שני ח"כים שישלימו לנתניהו קואליציה של 61 מנדטים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו