לוד
לוד צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ארגון 'בצלמו' דורש מהשר לביטחון פנים אמיר אוחנה להוסיף את הערים לוד ורמלה לרשימת היישובים שהמתגוררים בהם וסיימו שירות צבאי זכאים לשאת נשק.

עו"ד מיכאל ליטווק פנה אתמול (שני) בשם הארגון לשר אוחנה ולשר הפנים אריה דרעי. "בחודשים האחרונים הערים לוד ורמלה עוברים התקפות סוערות מצד פורעי חוק", כתב. "לא מדובר במעשי קונדס כי אם בניסיונות רצח שחלקם אף התממשו".

לדבריו, "אחד הקריטריונים לקבלת כלי נשק הינו ישוב מזכה הנמצא באזורי עימות. אין כל ספק שכעת הערים לוד ורמלה הינם אזורי עימות יום יום שעה שעה. לצערנו במקרים רבים המשטרה אף מאחרת לבוא ובעוד לפורעים רבים יש כלי נשק ליהודים המתגוננים אין".

לכן, בארגון דרשו להוסיף את הערים לוד ורמלה לרשימת היישובים המזכים את תושביהם לשאת נשק. "נודה לך על הוספה מיידית של הערים לוד ורמלה לישוב מזכה. מדיניות השר לביטחון פנים הינה לקדם מתן רישיונות ירי בטענה של מכפיל כוח", כך 'בצלמו'.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "תושבי לוד ורמלה חיים בסכנה. חובה עלינו לתת להם את כל הכלים להגן על חייהם וחיי בני משפחתם. אנחנו מקבלים שוב ושוב פניות מאנשים בערי העימות אשר מעוניינים לקבל רישיון נשק וחובה על השר לאשר באופן מיידי את הוספת הערים הללו כערים מזכות בטרם יהיה מאוחר מדי ואנשים יפגעו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו