וידאו: הלווית הרב חנוך הכהן פיוטרקובסקי ז"ל

מנכ''ל מוסדות קריית הישיבה בבית אל הובא למנוחות בבית העלמין ביישוב. מסע ההלוויה יצא מבית המדרש של הישיבה והועבר בשידור חי.

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשפ"א | עודכן: 17:27

מוסדות קריית הישיבה בבית אל אבלים על פטירתו של מנכ"ל המוסדות הרב חנוך הכהן פיוטרקובסקי, לאחר מאבק במחלה קשה.

הרב פיוטרקובסקי הובא למנוחות אחר הצהריים (שלישי) בבית העלמין ביישוב בית אל. מסע ההלוויה יצא מחצר הישיבה הגבוהה בבית אל, והשתתפו בו רבנים, תלמידים, בוגרי הישיבה ואישי ציבור.

מישיבת בית אל נמסר "הרב חנוך היה מנכ"ל מוסדות קריית הישיבה בית אל במשך עשרות שנים, מסר את הנפש כדי להקים עולה של תורה, וזכה להיות שותף בתורה של אלפי התלמידים והתלמידות, הבוגרים והבוגרות שלומדים ולמדו בישיבה הגבוהה, במכינה הקדם צבאית, בישיבת בני צבי ובאולפנת רעיה.

''נוסף על כך נטל חלק בגרעינים התורניים שיצאו מהישיבה, בהפצת התורה של אתר ישיבה, יצירת תקשורת אידאולוגית בערוץ 7 ובעיתון בשבע, ובעוד עמותות וארגונים רבים. בתקופה האחרונה הזדכך בייסורים, והלילה החזיר את נשמתו לבוראו".טוען....

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הביע צער כבד: "אבדן גדול מאוד לעם ישראל בכל כך הרבה מעגלים. איש אשכולות במובן הכי עמוק ורחב של המילה. חבל על דאבדין. ברוך דיין האמת".

משה גוטמן מנכ"ל איגוד הישיבות הגבוהות ספד, "הרב חנוך היה מעמודי התווך וממייסדי איגוד הישיבות הגבוהות ונטל חלק מרכזי בניווט כל המהלכים הציבוריים החשובים שהתרחשו בעולם התורה בשנים האחרונות. הוא היה מסור כל כולו לחיזוק לומדי התורה, הישיבות ורוח העם. צנוע ועניו, בעל כושר חשיבה מבריק, מופת לישרות בין אדם לחברו ולמקום. לכתו היא אבדה גדולה לנו ולישיבות. יהי זכרו ברוך".

קונסול ישראל בניו יורק ויו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין ספד, "עצוב מאד. הרב חנוך היה דמות מרכזית ביותר בהקמתה מחדש של מועצת יש״ע לאחר הנסיגה מחבל עזה, גם כשזו לא היתה תמיד עמדה פופולרית בחוגיו. עצותיו היו תמיד שקולות, חכמות ומועילות. הערכתי אותו מאד. חבל על דאבדין".

עורך העיתון "בשבע" עמנואל שילה ספד: "לאחר מחלה קשה וממושכת נלקח מאיתנו הרב חנוך (הכהן) פיוטרקובסקי - מו"ל וחבר הנהלה בעיתון בשבע. איש מופת בשילוב של תורה עם דרך ארץ, במידותיו ובהליכותיו, מנהל שתרם המון ניסיון תבונה ואיזון בכל הפורומים הניהוליים שבהם השתתף. אדם שהיה צנוע וחסר אגו כשם שהיה בעל סמכות והשפעה".

ראש מועצת בית אל שי אלון: "בצער גדול התבשרנו על פטירתו של האיש היקר, הרב חנוך, אישיות גדולה של תורה וחסד. הרב חנוך, מאבני היסוד של בית-אל, מוסדות הישיבה ומערכת החינוך של בית אל. במשך שנים רבות שימש כחבר הנהלת המועצה וחבר מליאה וכל זאת עשה בעדינות, בצניעות, בחכמה ובמסירות גדולה. ברוך דיין אמת".

מערכת ערוץ 7 משתתפת בצערה הכבד של המשפחה ושל חברנו שלמה פיוטרקובסקי.