התקדמות לקראת חיסון גילאי 12-16

מנכ"ל משרד הבריאות קיים דיון בנושא הרחבת החיסונים לבני נוער בגילאי 12-16. המשרד אוסף נתונים על תופעות לוואי מבתי החולים וקופות החולים.

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשפ"א

התקדמות לקראת חיסון גילאי 12-16-ערוץ 7
ארכיון
Flash 90

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי קיים דיון בנושא הרחבת החיסונים לבני נוער בגילאי 12-16, בהשתתפות טובי המומחים בתחומי רפואת ילדים, בריאות הציבור, אפידמיולוגיה, קרדיולוגיה ופרויקטור הקורונה.

משרד הבריאות אוסף בימים אלו את הנתונים מבתי החולים ומקופות החולים, ביחס לתופעות בסמיכות לחיסון כמו כן מתבצעת למידה מתהליכי החיסון בארה״ב, שם חוסנו מעל 600,000 בני נוער בגילאי 12-16.

בתום שלב איסוף הנתונים והסקת המסקנות, יגבש המשרד את עמדתו בנושא ויפרסם לציבור, זאת על מנת לנהל את הרחבת החיסון בבטיחות המירבית.

בתוך כך, חובת המסכות בחללים סגורים תתבטל בשבועיים הקרובים. ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, אמרה כי היא אמנם לא הייתה נוקבת בתאריך מסוים לביטול החובה, "אבל עושים פעולות ובודקים".

באשר לביטול הגבלות הקורונה הבהירה אלרעי-פרייס כי לא הכל מתבטל. "חשוב לוודא שלא נכנסת תחלואה מבחוץ, ובזירה הזאת לא רק שיישארו הגבלות אלא שהן אף תוחמרנה".

"לא זיהינו וריאנט שעמיד בפני החיסון", הוסיפה אלרעי-פרייס בראיון לחדשות 12. "כל הבדיקות מרוצפות בימינו ואנחנו עושים בדיקות רבות כדי למנוע כניסה של וריאנט כזה".