האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית צילום: דנה פילוסוף

גורמי שמאל מתכננים להשתלט על אגודות הסטודנטים ולקדם דרכן אג'נדות שמאל רדיקליות, כך חשף אודי פלג, איש מפלגת מרצ ויו"ר תא מרצ באוניברסיטה העברית בעבר.

לידי ערוץ 7 הגיעה הקלטת שיחה שערך פלג לפני כשבוע עם חבר 'אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באוניברסיטה העברית'. בשיחה מודה פלג בפה מלא כי מתקיים מהלך להשתלט על אגודת הסטודנטים לצורך קיום אג'נדות שמאל. "אנחנו עושים פה מהלך אולטרה-גדול", הוא אמר.

על אף שתקנון אגודת הסטודנטים באוניברסיטה אוסר עליה להתערבב "בשום נושא פוליטי השנוי במחלוקת במדינה", וקובע כי היא אינה גוף מפלגתי - פלג מודה כי מטרתם במהלך הזה הוא להפוך את האגודה "שתהיה יותר פוליטית וגם תהיה יותר שמאלנית". נציין כי פלג איננו חבר באגודת הסטודנטים, שאף מתנערת מדבריו.

"זה חלק ממהלך הרבה הרבה יותר גדול ממה שאתה בכלל מדמיין כרגע", הוא אמר. "זה חלק מניסיון להכניס אנשים עם אג'נדה מובהקת לתוך האגודה ולמקומות מפתח באגודה".

בשיחתו ניסה לשכנע את החבר באגודה לתמוך במהלך. "אתה טועה כשאתה הולך נגד המהלך הזה, כי אנשים שלנו שבאים להשתלט על האגודה כדי להזיז אותה למקום שאנחנו רוצים שהאגודה תהיה - שגם תהיה יותר פוליטית וגם תהיה יותר שמאלנית", אמר. "חבל מאוד אם אתה תלך נגד המהלך הזה. אתה רק תסבול מזה בהמשך".

הוא הסביר לחברו על גודל המהלך בעיני רוחו. "אנחנו עושים פה מהלך אולטרה-גדול, שהרבה גורמים שהם הרבה מעל למה שאתה מצפה מתעסקים בו, כדי להפוך את אגודות הסטודנטים להרבה יותר שמאלניות. ללכת להארד-קורד", אמר, "שאגודת הסטודנטים בירושלים תצטרף להפגנות בשייח' ג'ארח. ברמה הזאת".

נציין כי חלק מחבריו של פלג התנערו מדרכי הפעולה שהציג, מכיוון שהם מתנגדים לניסיון להפוך את אגודת הסטודנטים לפוליטית מובהקת. ההתנגדות הזו היא שהובילה אותו לקיום השיחה והפעלת הלחץ על חבריו שלא להתנגד למהלך. "אתה פוגע בדברים שאנחנו רצינו שתיבחר", אמר. "עשינו באמת מה שאפשר בשביל שתיבחר בשביל שאת זה תקדם. לא שתלך ותתחבר לי עם כל מיני פאשניסטיות".

תא לביא באוניברסיטה העברית הגיב: "לאחר מספר אירועים שונים באקדמיה, שהתחילו במכתב המרצים בבצלאל, המשיכו עם סרטון הסימטריה של נשיא אוניברסיטת ת"א ועד להגדרת יום ירושלים כיום טעון על ידי אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, נחשף עורו האמיתי של השמאל המנסה להשתלט על האקדמיה על ידי תורת השלבים. הימין הציוני לאומי חייב להתעורר".

מאגודת הסטודנטים והסטודנטיות באוניברסיטה העברית נמסר: "הדובר בסרטון אינו נמנה על אנשי האגודה - לא כעובד ולא כנציג, ומייצג את עצמו בלבד. חשוב לנו להזכיר שכלל הנציגים והנציגות באגודה הם ראשית כל נציגי החוג שלהם, והנסיון לפגוע באמון האגודה, עובדיה ונציגיה באמצעיים כאלו ואחרים הוא לא מקובל.

"תמיד היו באגודה נציגים ונציגות בעלי אג'נדות שונות, והקהילה הסטודנטיאלית מצאה את הדרך לאזן ביניהם על פי ההשקפות של הסטודנטים והסטודנטיות. אנחנו מצרים על השימוש שנעשה כדי לקעקע את הלגיטימיות של האגודה וסומכים על הסטודנטים והסטודנטיות שימשיכו לבחור ייצוג הולם", הדגישו באגודה.

ירין כהן, נציג באגודת הסטודנטים ומי שיצר את הסרטון שהובא בכתבה אמר: "המניע מאחורי הפצת הסרטון הוא הרצון לשקף תהליכים פנימיים לסטודנטים ולסטודנטיות, אלו החברים באגודה ומאפשרים את קיומה, מתוקף זכותם לדעת ולאפשר להם להביע את מורת רוחכם בדרך מכבדת והוגנת. ניסיונם של ארגונים וגורמים פוליטיים מן הצד השני לנצל את המצב להונם הפוליטי הוא מגוחך לא פחות. אני מגנה כל ניסיון להכניס כל גוף פוליטי אחר לאגודה, ללא קשר למיקומו במפה הפוליטית".

לדבריו, "האגודה מכילה אנשי ונשות עשייה נהדרים. תפקידנו בימים אלו הוא לא לשתף פעולה עם אלה שישמחו לראות את האגודה בנופלה, אלא להתייצב ולחזק את האגודה בבד בבד לצד דרישה לניקויה מהאג'נדות הפוליטיות".

אודי פלג סירב להגיב לידיעה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו