גיל תמרי
גיל תמרי צלם: שמוליק עלמני

גיל תמרי יעזוב את וושינגטון אחרי 23 שנות שידור מארצות הברית, יחזור לישראל וימונה לעורך חדשות החוץ של חדשות 13.

תמרי יחליף את נדב איל, שימשיך לשמש כפרשן בכיר בחדשות 13. תמרי החל את דרכו העיתונאית לפני 32 שנים בגלי צה״ל, שם שימש ככתב כלכלי, עורך יומני חדשות ומגיש.

ב-1993, עוד לפני פתיחת שוק התקשורת הישראלי לתחרות, עבר לערוץ הראשון שם שימש כתב כלכלי, כמו גם מגיש ועורך ״בוקר טוב ישראל״.

ב-1998 מונה תמרי לשליח רשות השידור בוושינגטון ובמשך 4 שנים היה הכתב הראשון ששילב כתבות טלויזיה עם כתבות רדיו לקול ישראל.

עם עליית חדשות 10 לאוויר, בדצמבר 2002, הצטרף לנבחרת הכתבים, ומאז הפך הצימוד ״גיל תמרי, וושינגטון״ למזוהה מכל עם סיקור חדשות החוץ בישראל.

גיל היה בין הראשונים בעולם ששיכללו את מודל ה- ״one man band" לכדי דרך עבודה יומיומית, כשבנוסף לעבודתו העיתונאית הוא גם מצלם ומשדר, מה שאפשר לחדשות 13 לא אחת להיות הראשונים בשטח עם דיווחים וכתבות מזירות ההתרחשות ברחבי ארה״ב.

גיל הוא בוגר אוניברסיטת תל אביב בהצטיינות בכלכלה ובניהול ובעל תואר שני מאוניברסיטת תל אביב במנהל עסקים.

גיל תמרי מסר "אחרי 23 שנים של כתבות בוושינגטון, שבהן הייתי עד לארועים הסטוריים מפרשת מוניקה לווינסקי, ועידות השלום, ראיונות בלעדיים עם הנשיאים קלינטון ובוש, שרי החוץ רייס ואולברייט, פיגועי האחד עשר בספטמבר, התקפות רצח בבתי ספר, נשיא שחור ראשון לאמריקה, כהונת טראמפ, מפגשים ורגעים היסטוריים במקומות שכל עיתונאי רק יכול לחלום עליהם - החלטתי לחזור לישראל ולהמשיך בה את הקריירה העיתונאית שלי.

אין מקום מתאים יותר לעשות זאת מהבית שלי בכמעט עשרים השנים האחרונות. זכיתי להיות אחד הכתבים הראשונים של הערוץ, סיקרתי את שיגורו של אילן רמון לחלל ואח״כ את הטרגדיה של התרסקות הקולומביה. אני נכון לאתגר הגדול והמשמעותי הבא - להיות עורך חדשות החוץ של גוף התקשורת הטוב והמקצועי בישראל. אביא את הניסיון האמריקאי שלי לתפקיד החדש, ואנסה להביא את עבודת השטח שלי כפי שמצאה את ביטויה במאות אירועים לאורך השנים בארה״ב, לזירה העולמית בכללותה".

ישראל טויטו, מנכ"ל חדשות 13 הוסיף, "גיל הוא מבכירי העיתונאים בישראל, האיש שראה הכל ועשה הכל. אין לי ספק שהידע והניסיון שלו יבואו לידי ביטוי כעורך חדשות החוץ של חברת החדשות. גיל, ברוך שובך לישראל".