בית שמש - קדמה ומסורת, טבע והייטק

לקראת יום ההולדת ה-70 לבית שמש, מספרת ראש העיר עליזה בלוך על ההתפתחות האדירה של העיר שהחלה כמעברה ומציעה היום מגוון שכונות ואפשרויות דיור.

ערוץ 7 , י"ט בסיון תשפ"א | עודכן: 10:41

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, רואה במורכבותה של העיר את יתרונותיה בהיותה ממוקמת במרכז הארץ, בין ירושלים לתל אביב ולא רק בהיבט הגיאוגרפי.

בראיון לערוץ 7 מדגישה בלוך כי עירה מצויה גם במרכז האידיאולוגי שבין קדמה למסורת ו"מי שחי בבית שמש לא צריך לבחור בין מסורת לקידמה. יש לו גם וגם". עוד היא מציינת את מיקומה של העיר בלב עמק האלה, ליבו של הטבע, "כל הרווח של טבע והרווח של עיר נמצאים באותו מקום", היא מוסיפה.

את הדברים אומרת בלוך לקראת יום ההולדת השבעים של העיר שהחלה את דרכה כמעברה קטנה, מעברת הרטוב, וצמחה לגבעת שרת והלאה אל ממדיה הנוכחיים של העיר המצויה בימים אלה בתנופת בניה משמעותית.

לפרטים על שכונת נווה שמיר לחצו כאן

"יש עוד הרבה מאוד לאן להתרחב", אומרת בלוך. "בימים האלה מתאכלסת שכונת רמת בית שמש ד' המיועדת לציבור החרדי, שכונת המשקפיים שרובה כבר אוכלס על ידי משפחות שהגיעו מארצות הברית ומשפחות הציונות הדתית". לכך היא מוסיפה ומספרת על מיזם הבניה החדש, נווה שמיר:

"זה פרויקט הדגל שלנו. השכונה יושבת על כביש מספר 10 בכניסה לעיר. יש לה את כל היתרון של קהילה סגורה שגם נשענת על כל המשאבים של העיר. שכונת 'נווה שמיר' מיועדת לכל המגזרים. יהיו בה פארקים, מתקנים, הקאנטרי הגדול ביותר בבית שמש, תהיה שם שכונה לכוחות הביטחון שגם ייהנו מהשכונה וגם ישפיעו עליה. תהיה שם אולפנת 'נגה'. אנחנו בונים קריה חדשה של בית ספר בתוך חיק הטבע עם מסלולי אופניים".

עוד מספרת בלוך על מגוון יחידות דיור שייכללו בשכונה החדשה, ובהן גינות גן, פנטהאוזים, דירות קטנות ועוד. "זו הדרך להגיע לתושבים הוותיקים ולכלל האוכלוסייה שיש אפשרות לגור במרכז הארץ עם הפסטורליה והשקט של עיר מתחדשת וותיקה".

"מאוד צמוד לשכונת 'נווה שמיר' מוקם פארק הייטק עם בריכה ובנייני משרדים. זו חוויה מאוד גדולה לגור שם", אומרת בלוך הרואה בעירה "מקום מדהים, העיר שצומחת הכי מהר בישראל, וזה מרגש לראות עיר שמעניינת מאוד אנשי נדל"ן, יזמים ותעשיינים".

"בימים האלה ממש מוקמים שני אזורי תעשייה חדשים בנוסף לפארק ההייטק, אזור התעשייה 'לביא' שכל המגרשים בו שווקו במכה ראשונה, ואזור התעשייה 'ישעי' שנבנה עכשיו. בית שמש עלתה על מפת הנדל"ן גם בהתעניינות של צעירים שרוצים לבנות את הבית שלהם בעיר הזו", היא אומרת ומעירה כי המחירים צפויים לעלות עוד ועוד בקרוב "זו ההשקעה הכי טובה".

לפרטים על שכונת נווה שמיר לחצו כאן