עו"ד ליאור סולמי
עו"ד ליאור סולמי צילום: יחצ

126 אלף ₪, זה הפיצוי שקיבל בימים אלה בן 83, עובד לשעבר בתעשייה הצבאית שנפגע לפני 56 שנה בעת ניסוי ירי ברובה עוזי.

הביטוח הלאומי הכיר באיחור של 56 שנה בכך, שהצלקת בגבו נגרמה כתוצאה מאותה תאונת עבודה, זאת לאחר שהקשיש תבע את הביטוח הלאומי באמצעות עו"ד ליאור סולמי ממשרד עורכי הדין מרקמן את טומשין.

מהתביעה עולה כי הנפגע, תושב חולון, הועסק כמכונאי ביחידת הניסויים של רובה העוזי, תוך ניסוי לשדרוג הרובה המיתולוגי שהחל את דרכו 10 שנים קודם לכן. במהלך הניסוי נפלט כדור 9 מ"מ לעבר חזהו והוא נפגע בריאה ובצלע הרביעית. מיד לאחר התאונה, הוא פונה לבית חולים השרון בפתח תקוה שם עבר ניתוח לכריתת הצלע תוך שהוא מתלונן על קשיי נשימה.

ועדה רפואית של הביטוח הלאומי קבעה לו נכות לצמיתות בשיעור של 10 אחוזים בגין הפגיעה בריאה, אך התעלמה מצלקת המכאיבה בגבו, שנגרמה כתוצאה מיציאת הכדור.

באי כוחו של המכונאי בן ה-83, טענו כי נכותו חמורה יותר לאור הצלקת וכי הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי טעתה כאשר למרות שאבחנה צלקות בצילום הרנטגן שהוצג בוועדה, בחרה שלא לקבוע על כך אחוזי נכות. בעקבות כך נפסקו לו 9 אחוזי נכות נוספים שהקנו לו פיצוי רטרואקטיבי על סך 126 אלף ₪.

עו"ד ליאור סולמי ממשרד מרקמן את טומשין: "הרבה פעמים אנשים הולכים לביטוח לאומי ללא ייצוג ובטעות חושבים כי קבלו את מה שמגיע להם, כמו במקרה הזה.. אנו כיום הצלחנו לתקן טעות מלפני שנים רבות אבל טוב יעשה נפגע אם יפנה לקבל ייעוץ בזמן התביעה ובכך ימנעו טעויות שלא תמיד ניתן לתקנן"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו