איתמר ואיילה בן גביר
איתמר ואיילה בן גביר צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ביום רביעי האחרון נחסמו חשבונות הוואטסאפ של כ-30 פעילי עוצמה יהודית ותומכי המפלגה, ובהם החשבונות של בנצי גופשטיין יו"ר ארגון להב"ה ושל איילה בן גביר, רעייתו של יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר.

בעקבות חסימת החשבונות הגיש ח"כ בן גביר תלונה למחלקה לתפקידים מיוחדים במשטרה נגד מנכ"לית פייסבוק בישראל, עדי תאני סופר וג'ורדנה קוטלר - מנהלת מדיניות פייסבוק ישראל.

״אני פונה אליך בבקשה דחופה לפתוח בהליכים נגד ראשי פייסבוק בישראל", כתב בן גביר, "בגין האזנות סתר להודעות פרטיות, במסגרת הפרסומים אודות חסימת חשבונות וואטספ של כ-30 אנשים בהם גם רעייתי, והשעיתם לצמיתות מרשת הוואטספ".

בן גביר הוסיף: "אין כאן מקום לפרט את חומרת הדברים וההתנהלות שלוחת הרסן אשר פוגעת בכל מרקם חייה של רעייתי, שהינה מורה ומתכתבת עם תלמידיה ברשת הוואטספ כחלק מעבודתה".

במכתבו ציין בן גביר: "לפי תגובת הוואטספ, הם למעשה האזינו לרעייתי האזנות סתר ועשו זאת לעוד 30 אנשים שלא כחוק. האזנה ללא הסכמה היא עבירה פלילית הטומנת בחובה עונש מאסר של עד 5 שנים, יתרה מזאת, נקבע בחוק כי האזנת סתר חלה גם על צפייה ללא רשות בהודעות והתכתבויות שאמורות להיות פרטיות, בנסיבות אלה אבקש להגיש תלונה ולחקור את השתיים, אשר מהוות נציגות של פייסבוק בישראל". סיים בן גביר.